Sportovní zprávy

Chrudim slaví zisk Poháru FAČR, ve finále přetlačila Spartu

Do finále Poháru FAČR ve futsalu se dostaly dva aktuálně nejlepší ligové týmy - Sparta a Chrudim. Ve vyrovnaném souboji se nakonec radovali ze zisku domácího poháru futsalisté Chrudimi, kteří o vítězství 2:1 rozhodli necelé čtyři minuty před koncem zápasu po trefě Maxe. Chrudim tak slaví už pojedenácté.

Futsalisté Chrudimi pojedenácté vyhráli český pohár

Už ve třetí minutě se Chrudim ujala vedení, když se Mareš dostal k vyražené střele Maxe a z dorážky otevřel skóre. Po 15 minutách hry ale Sparta ve svém prvním finále v historii srovnala, poté co Diegovu střelu tečoval hlavou Belej.

Rozhodnutí přišlo tři a půl minuty před koncem, kdy se k přímému kopu postavil Max a dělovkou propálil brankáře Cristiana.

Od roku 2008 nezískala Chrudim pohár jen v roce 2014, kdy ve finále prohrála na penalty s Teplicemi.