pondělí 25. září 2017 Zlata
FUTSALOVÁ LIGA

Slavia poprvé v historii zdolala Chrudim a srovnala finálovou sérii

aktualizováno 22. 5. 2017 21:15

Praha - Dechberoucí úvodní duel finálové série opanovala mistrovská Chrudim až po penaltovém rozstřelu. Druhý zápas v pražském Edenu ovšem patřil domácí Slavii. V úvodu druhé půle sice prohrávala 0:2, ale produktivní duo Martin Směřička-Michal Hrdina otočilo skóre v prospěch sešívaných, kteří zvítězili 6:3. Třetí utkání proběhne na východě Čech ve čtvrtek.

Sestřih utkání Slavia Praha - Chrudim

"Je to něco úžasného. Porazili jsme dvanáctinásobného mistra před nádhernou kulisou. Plní se sen každého našeho hráče," uvedl na webu Slavie kouč Martin Brychta.

Slavia prohrála v letošní sezoně s Era-Packem všechna tři předchozí střetnutí s celkovým skóre 9:19 a také tentokrát tahala více než poločas za kratší konec provazu. Krátce po změně stran totiž zdvojnásobil náskok favorita Michal Mareš. Ani vedení o dva góly však hostům vítězství nepřineslo.

Tým z hlavního města totiž povstal a čtyřmi góly v řadě převážil misky vah na svou stranu. Do hlavní role se pasoval Hrdina, jenž překonal brankáře Ždánského hned dvakrát.

Chrudim následně roztočila kolotoč během power play a Drozd bleskově snížil. K vyrovnání nicméně neměla dostatek sil. Hrdina navíc využil chyby Maxe, předložil míč Směřičkovi, který opuštěnou klec nemohl minout. Stejný hráč vzápětí stanovil i konečné skóre, když další střelou do prázdné branky završil hattrick.

"Za druhý poločas musím před hráči smeknout. Máme výborného kondičního trenéra, zapracovali jsme na fyzické připravenosti a začíná se to projevovat. Rozjeli jsme se, kluci si dokázali, že s Chrudimí dokážou držet krok, a dokonce ji porazit," dodal Brychta.

Finále play-off první futsalové ligy - 2. zápas:

Slavia Praha - Chrudim 6:3 (0:1)

Branky: 26., 39. a 40. Směřička, 22. a 35. Hrdina, 32. Novotný - 19. Slováček, 21. M. Mareš, 36. Drozd. Stav série: 1:1.