čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Čeští futsalisté smolně podlehli Itálii

aktualizováno 9. 1. 2013 21:27

Kladno – Čeští futsalisté prohráli i druhé přípravné utkání s Itálií. Po úterní porážce 2:4 dnes v Kladně prohráli 2:3, přestože ještě půl minuty před koncem vedli 2:1. Čechy poslal do vedení dvěma brankami Michal Seidler, jenže poté Lima dvěma rychlými góly zajistil bronzovým medailistům z mistrovství světa druhou výhru.

Lukáš Rešetár

"Mrzí to moc, protože dneska si kluci zasloužili nejen remízu, ale i vyhrát," řekl po utkání trenér Tomáš Neumann Radiožurnálu. "Škoda, že jsme nebyli chladnokrevnější v zakončení, protože jsme mohli mít do koncovky větší náskok. Hráli jsme lépe než v prvním zápase, lépe jsme běhali a i takticky jsme lépe využívali strany hřiště. Jen chybělo to zakončení," dodal.

Češi nad Itálií nevyhráli už 11 let, tentokrát však byli hodně blízko. Italové se sice v posledních vteřinách první půle ujali vedení po gólu Cavianta, ale v druhé půli si český celek vytvořil tlak a otočil skóre. Zasloužil se o to Seidler, který nejprve zakončil vydařenou kombinaci a následně se trefil z dálky.

Jenže závěr patřil Itálii, která hrála power-play. Češi dlouho odolávali, ale půl minuty před koncem přece jen rodilý Brazilec Lima srovnal. Zklamaní svěřenci trenéra Tomáše Neumanna vzápětí udělali pátý faul. K rozehrávce přímého kopu se postavil znovu Lima a tečovanou střelou rozhodl dvě vteřiny před koncem o italském vítězství. "Asi bychom si dnes zasloužili vyhrát, jenže oni při power play dali takový náhodný gól. No a ten třetí gól, o tom ani nemluvím. To byla naprostá náhoda. Takový je prostě futsal," dodal Seidler.

Aktuální bilance s Itálií je tak z českého pohledu dvě výhry, pět remíz a 18 porážek.

Sestřih futsalu: Česko - Itálie