Chodov a Boleslav jsou v semifinále, Vítkovicím a Spartě chybí krok

Florbalisté mistrovského Chodova a vítěz základní části Mladá Boleslav postoupili v nejkratší možné době do semifinále superligy. Pražané vyhráli v Otrokovicích 6:3 a ovládli sérii 4:0 na zápasy. Stejně jako Mladá Boleslav, která zpečetila postup vítězstvím v Pardubicích 9:4.

Mečbol mají Vítkovice a Sparta. Ostravané vyhráli na hřišti Tatranu Střešovice 4:3 v prodloužení a po úvodní domácí porážce zvládli v nastavení i třetí bitvu za sebou. Sparta zvítězila nad FbŠ Bohemians 5:4 v prodloužení a stejně jako Vítkovice vede 3:1 na utkání.

Chodov vyhrál v Otrokovicích první třetinu 3:0 a vedení už nepustil. "Přijeli jsme pro postup a jsem rád, že ho máme. Celá série byla velmi těžká, což jsme očekávali a jsme za to rádi. Dnes jsme rozhodli asi hned v první třetině a pak už jsme si to zkušeně pohlídali," řekl trenér Chodova David Podhráský.

K vítězství Mladé Boleslavi v Pardubicích pomohl čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci útočník Jiří Curney. V celé sérii nasbíral ve čtyřech zápasech 17 bodů za 10 branek a sedm přihrávek.

Mladá Boleslav vyhrála v Pardubicích i podruhé a je v semifinále

Tatran byl opět blízko druhému úspěchu proti Vítkovicím, ale ztratil vedení 3:1. V čase 69:05 rozhodl Adam Delong. "Odehráli jsme velmi dobré utkání. Vítkovice měly větší štěstí v přesilovkách, proto vyhrály. V úterý jedeme vrátit sérii do Prahy," uvedl kouč Střešovic Luděk Beneš.

Sparta slavila díky hattricku Marka Zouzala, který v čase 67:02 vstřelil i vítězný gól. "Byl to zápas play-off se vším všudy. Pořád nám ale chybí jeden nejtěžší krok," prohlásil trenér Sparty Radek Skalička. "Musíme se ještě o trošku zlepšit, abychom následující tři zápasy vyhráli," uvedl kouč Bohemians Michal Jedlička.

Čtvrtfinále play-off superligy florbalistů - 4. zápasy:

Střešovice - Vítkovice 3:4 v prodloužení (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 19. Švejkovský, 27. Ullmann, 33. Jan Kolísko - 24. Rýpar, 51. Hájek, 52. Hubálek, 70. Delong. Stav série: 1:3.

Sparta - Bohemians 5:4 v prodloužení (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)
Branky: 8., 39. a 68. Zouzal, 32. Košir, 56. Časar - 26. Šárka, 36. D. Šimek, 37. M. Krebner, 46. Höffer. Stav série: 3:1.

Otrokovice - Chodov 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)
Branky: 21. a 60. Pešat, 35. Jurčík - 15. Tyl, 19. Strachota, 20. Mikeš, 27. Pražan, 45. Ondrušek, 50. Žák. Konečný stav série: 0:4.

Pardubice - Mladá Boleslav 4:9 (0:0, 2:4, 2:5)
Branky: 27. a 35. Janeček, 57. a 60. P. Pakosta - 27., 30. a 44. Curney, 23. a 46. J. Bína, 48. a 51. Natov, 33. Tomašík, 48. Pluhař. Konečný stav série: 0:4.