Studio Time Out

Sparta má další výhru. Boleslav schytala doma debakl od Vítkovic

I druhý duel v týdnu mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi vyzněl ve prospěch florbalistů moravskoslezského týmu. Ve šlágru 21. kola superligy vyhráli nad Středočechy 10:3. V úterý nad nimi triumfovali i ve finále Českého poháru v Mostě 2:1 po samostatných nájezdech. Ostravané se díky tomu posunuli na druhé místo právě před svého soupeře a bodově se dorovnali vedoucí Chodov, který však odehrál o utkání méně. Dařilo se i čtvrté Spartě, jež doma bez potíží porazila Pardubice 6:2.

Jakub Hubálek (vpravo) se raduje z gólu proti Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Mladá Boleslav sice v první třetině dvakrát vedla, ale Vítkovice ještě během ní otočily stav. Ve druhém dějství získaly vedení 5:2 a následně dovršily debakl. Pěti body za gól a čtyři asistence se zaskvěl Lukáš Hájek, dvěma trefami a jednou asistencí přispěl k cennému skalpu Martin Tokoš a dvakrát skóroval i další zkušený český reprezentant Tomáš Sladký.

"Jsem moc rád, že i přes lehkou oslavu v úterý a intenzivní čtvrteční trénink jsme se dokázali zkoncentrovat. Boleslav měla několik nebezpečných šancí, které pochytal Souček. Nicméně stejné množství šancí jsme měli také my. Naše hra se zápas od zápasu zlepšuje. Teď zpět na zem a makat dále," řekl trenér Vítkovic Pavel Brus.

"Výsledek je pro nás krutý. Vítkovice dnes byly mnohem lepší v prostoru před brankou, odkud nám nastřílely většinu branek. V utkání jsme udělali velké množství individuálních chyb, které soupeř dokázal potrestat," hodnotil kouč Mladé Boleslavi Jan Pazdera, jehož tým ztrácí na vedoucí duo dva body.

Pardubický Sokol sice v Praze před 781 diváky v první třetině dvakrát vedl, ale domácí pokaždé odpověděli a ve druhé třetině je dostal do vedení Milan Garčar. Ve třetí třetině Sparta potvrdila výhru dalšími třemi góly.

"Bylo to obrovsky těžké utkání, v kterém se nám proti nepříjemné pardubické obraně nedařila rozehrávka a celkově hra dopředu. Ve třetí třetině jsme díky vůli, odhodlání a v neposlední řadě skvělým fanouškům dovedli zápas do vítězného konce," řekl trenér Sparty Radek Skalička.

V souboji nováčků rozdrtilo Znojmo poslední Ústí nad Labem 10:4 a posunulo se na 12. pozici před Bulldogs Brno. Čtyřmi body za tři góly a jednu asistenci k tomu pomohl Martin Šindelář. Přímou bitvu o deváté místo opanovali hráči FBC Ostrava, kteří zdolali Liberec 8:5.

Tipsport superliga florbalistů - 21. kolo:

Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 3:10 (2:3, 0:2, 1:5)

Branky: 10. Pluhař, 11. Krzyžanek, 54. T. Novák - 16. a 27. Tokoš, 35. a 59. Sladký, 11. Gál, 14. Hubálek, 45. Jastřembský, 47. Delong, 54. Firda, 57. L. Hájek.

FBC Ostrava - FBC Liberec 8:5 (2:0, 3:3, 3:2)

Branky: 12. a 27. Hrabal, 3. Daniš, 27. Křiva, 30. Šindler, 50. Čonka-Skyba, 54. Mendrek, 57. Eichner - 34. a 44. Valeš, 31. Salát, 40. P. Ferdan, 59. Strobach.

TJ Znojmo - Ústí nad Labem 10:4 (1:1, 6:0, 3:3)

Branky: 24., 45. a 60. Šindelář, 4. a 31. Sláma, 32. a 35. Kucharič, 25. Čihal, 39. Pánek, 51. Jan Novák - 11. M. Krbec, 44. Chudina, 56. Kolstrunk, 60. J. Procházka.

Bulldogs Brno - Tatran Střešovice 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 14. Voltner, 36. Žižka, 40. Černoch - 16., 50. a 62. Slavík, 34. M. Beneš.

FbŠ Bohemians - Otrokovice 6:5 po sam. nájezdech (2:0, 2:4, 1:1 - 0:0)

Branky: 9., 21. a 57. M. Krebner, 10. a rozhodující sam. nájezd D. Šimek, 33. Růžek - 26. a 30. Švajný, 35. Sovják, 39. Pešat, 43. Petřík.

Sparta Praha - Sokol Pardubice 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)

Branky: 12. Bartoš, 16. Košir, 26. Garčar, 55. vlastní Burian, 56. Koščo, 58. Pruner - 6. Teichman, 14. O. Pakosta.