Mistrovský Chodov udolal v pražském derby Bohemians

Florbalisté mistrovského Chodova zdolali v 15. kole superligy v pražském derby FbŠ Bohemians 5:4 a ztrácejí na třetím místě na vedoucí duo Mladá Boleslav a Vítkovice pouhý bod. Chodov má navíc stejně jako Mladá Boleslav ještě jeden zápas k dobru.

Osmí Bohemians se museli obejít bez trenéra Michala Jedličky, neboť vede slovenskou reprezentaci na mistrovství světa žen v Bratislavě. "Bez Bedly (Jedličky) to bylo takové tišší a možná se to odrazilo i na tempu zápasu," řekl kouč Chodova David Podhráský.

"Asi padesát minut jsme drželi otěže v rukou a nebýt bídné koncovky, tak bylo dávno rozhodnuto, ale v posledních deseti minutách Bohemka ukázala svou sílu a nakonec jsme se o výsledek báli až do poslední sekundy," doplnil Podhráský.

Sedmý Tatran Střešovice podlehl na hřišti posledního Ústí nad Labem 6:7 v prodloužení. Pěti body za tři branky a dvě asistence se na úspěchu Severočechů podílel Mikuláš Krbec. "Dokázali jsme urvat utkání na svou stranu díky vůli, jednoduchosti a tlaku do zakončení," pochvaloval si trenér Ústí nad Labem Marek Vojta.

Výhru Liberce nad Bulldogs Brno 9:4 vystříleli Prokop Ferdan a Petr Salát. Ferdan skóroval čtyřikrát a Salát zaznamenal hattrick a přidal jednu asistenci.

Tipsport superliga florbalistů - 15. kolo:

Chodov - FbŠ Bohemians 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
Branky: 11. a 42. M. Vávra, 11. Strachota, 29. Fiala, 50. Ondrušek - 2. Dobisík, 38. D. Šimek, 56. M. Krebner, 57. Čihák.

FBC Liberec - Bulldogs Brno 9:4 (1:1, 7:1, 1:2)
Branky: 24., 36., 38. a 40. P. Ferdan, 16., 23. a 39. Salát, 31. Valeš, 56. J. Procházka - 12. Sládeček, 36. Coufal, 52. J. Novotný, 57. J. Bauer.

Ústí nad Labem - Tatran Střešovice 7:6 v prodl. (0:2, 2:3, 4:1 - 1:0)
Branky: 44., 52. a 54. M. Krbec, 54. a 65. Kopecký, 22. Kolstrunk, 28. Fuchsig - 36. a 56. Meliš, 3. Gašparík, 14. J. Svoboda, 30. Jiří Kolísko, 37. Langer.