Paralympijský magazín

Florbalisté Bohemians si před 1200 fanoušky zastříleli proti České Lípě

Florbalisté České Lípy ve své premiérové sezoně v Tipsport Superlize rádi experimentují. Proti Bohemians se poprvé představili před dětmi ze základních škol. Česká Lípa musela stahovat v průběhu první třetiny dvoubrankové manko, když už v osmé minutě zvýšil na 2:0 Pavel Čihák. Svěřenci Lenky Bartošové před zraky 1200 mladých fanoušků snížili na 1:2 trefou Dominika Jansy. Bohemians si zajistila rozhodující náskok brankou Martina Formana a na 4:1 už zvýšil v přesilovce Matyáš Krebner. Po přestávce přidali Pražané další dvě branky a o utkání bylo definitivně rozhodnuto. V závěrečné fázi sice domácí skórovali čtyřikrát, ale Klokani zaslouženě zvítězili 13:5 i díky čtyřem trefám Krebnera.

Florbalisté Bohemians zvítězili nad Českou Lípou 13:5

"Utkání mělo pěknou atmosféra, ve které jsme podali velmi dobrý výkon. Udělali jsme divákům radost, když jsme dali hodně gólů, a jsme rádi za tři body. Jen víc takových zápasů před takovým publikem," řekl trenér Bohemians Michal Jedlička.

FBC Česká Lípa - FbŠ Bohemians 5:13 (1:4, 0:2, 4:7)

Branky: 41. a 52. Břiška, 11. Jansa, 49. Kadlec, 57. Ekl - 3., 18., 47. a 53. Krebner, 12., 32. a 57. Forman, 32. a 59. Šárka, 8. Čihák, 47. Šimek, 54. Šebek, 56. Zezulka.