Sokolský zpravodaj

Boleslav si v repríze superfinále poradila s Chodovem, Otrokovice přestřílely Liberec

Mladá Boleslav přestřílela v 11. kole mistrovský Chodov 9:5 a vede florbalovou superligu o dva body před Vítkovicemi. Třetí Chodov ztrácí na hlavního rivala už šest bodů, ale disponuje dvěma zápasy k dobru. Hattrickem zazářil v očekávaném šlágru domácí útočník Milan Tomašík a čtyři body za dva góly a dvě asistence si připsal jeho spoluhráč Josef Pluhař. Na šestou příčku poskočily Otrokovice, které si v dohrávce poradily na půdě Liberce a zvítězily 7:4.

Michal Kotlas z Chodova (vlevo) v souboji o míček s Tomášem Chroustem z Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Pluhař vstřelil ve vyrovnané bitvě před 615 diváky v 53. minutě i vítězný gól. "Hrál se špičkový zápas ve skvělé atmosféře. Pro nás je to důležité vítězství, které se nerodilo snadno. Trochu nás srážely šťastné branky Chodova po náhodných odrazech, ale ani to nás nepoložilo a týmovým výkonem jsme urvali důležité tři body," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

"Ve chvíli, kdy jsme mohli odskočit, jsme své šance neproměnili. Pak byla Boleslav v koncovce velmi efektivní, díky tomu taky zvítězila," prohlásil kouč Chodova David Podhráský.

Na rozdíl bodu se Chodovu přiblížily čtvrté Pardubice, které zdolaly FBC Ostrava 8:6. Na šesté místo poskočil díky výhře v pražském derby nad FbŠ Bohemians 10:3 Tatran Střešovice, v jehož barvách se blýskl čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky Marek Beneš.

Mladá Boleslav porazila ve šlágru florbalové superligy Chodov

"Dvě třetiny jsme si dneska vyhrát rozhodně nezasloužili. Bohužel jsem to trošku čekal. Hodně kluků bylo na reprezentaci, pár jich léčilo zranění, nebyli jsme spolu a vytratila se lehkost z naší hry," řekl trenér Vítkovic Pavel Brus. K výhře České Lípy nad Brnem 8:4 pomohl hattrickem Marek Dzierža a tři asistence si připsal Jaromír Ekl.

Doma se dařilo také Spartě, která zdolala Ústí nad Labem 5:2 zejména díky povedené třígólové závěrečné třetině. Pražané udeřili třikrát v rozmezí osmi minut v úseku mezi 49. a 57. minutou.

Za pátou Spartou jsou Otrokovice, které zvládly duel proti trápícímu se Liberci. Severočeši nezachytili začátek zápasu a po první třetině byl stav 0:5. Přestože se jim v prostřední části podařilo snížit na 4:6, vyrovnat už nestihli a prohráli popáté v řadě, tentokrát 4:7. Otrokovičtí mají stejně bodů jako Pražané a na čtvrté Pardubice, se kterými se utkají příště, ztrácí jen tři body.

Tipsport superliga florbalistů - 11. kolo:

Sparta Praha - Ústí nad Labem 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) Branky: 3. Košir, 25. Zouzal, 49. Garčar, 51. Koščo, 57. Jaroš - 20. J. Novák, 38. Kopecký.

TJ Znojmo - 1. SC Vítkovice 4:6 (0:1, 2:1, 2:4) Branky: 22. a 532. Kucharič, 39. Salava, 49. Čihal - 38. a 60. Rýpar, 55. a 58. Hájek, 14. Delong, 51. Bräuer.

FBC Česká Lípa - Bulldogs Brno 8:4 (2:2, 2:2, 4:0) Branky: 9., 39. a 57. Dzierža, 29., 51. a 60. Jirsa, 18. Slaný, 41. Vnuk - 12. a 32. Černoch, 14. Juhaňák, 25. J. Bauer.

Sokol Pardubice - FBC Ostrava 8:6 (4:2, 3:2, 1:2) Branky: 12. Krigovský, 15. Teichman, 15. Oubrecht, 18. Dlesk, 28. Janeček, 37. Ďopan, 38. Petr, 52. Kourek - 15. a 35. Hrabal, 11. Klimscha, 23. Mendrek, 46. Čonka-Skyba, 56. Eichner.

Mladá Boleslav - Chodov 9:5 (1:2, 2:1, 6:2) Branky: 41., 58. a 60. Tomašík, 8. a 53. Pluhař, 30. Gruber, 36. Jelínek, 53. Tadeáš Chroust, 60. Natov - 8. a 46. M. Vávra, 27. a 48. Sýkora, 2. Strachota.

Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 10:3 (1:1, 5:2, 4:0) Branky: 27. a 35. J. Svoboda, 34. a 58. z trestného střílení M. Beneš, 15. Jakub Kolísko, 25. Nehila, 32. Svačinka, 55. Meliš, 58. Ullmann, 60. Slavík - 3. Kieler, 34. Zezulka, 35. Šárka.

FBC Liberec - Panthers Otrokovice 4:7 (0:5, 4:1, 0:1) Branky: 21. Valeš, 21. Kopecký, 29. Baudisch, 40. Marek - 3. Szweda, 5. Kostka, 10. Vykopal, 11. Pešat, 16. Sovják, 26. Kittel, 59. Zapletal.