Absa Cape Epic

Mladá Boleslav rozstřílela Ústí a vrátila se do čela superligy

Florbalisté Mladé Boleslavi rozdrtili v dohrávce 7. kola superligy v Teplicích nováčka Ústí nad Labem 14:3 a posunuli se do čela o skóre před Vítkovice. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na kanonádě obhájce vítězství v základní části podílel útočník Jan Natov. Třetí Chodov ztrácí na vedoucí duo pět bodů, ale má ještě dva zápasy k dobru.

Florbalové utkání
zdroj: ceskyflorbal.cz

Mladá Boleslav před 705 diváky v Teplicích vedla po první třetině 3:0 a vychutnala si především závěrečnou část, kterou ovládla 7:0. "I přes náš počáteční vlažný nástup to bylo nakonec jednoznačné vítězství. Rozdíl ve skóre mohl být i vyšší. Já i celý tým jsme rádi, jakou atmosféru dokázali diváci v Teplicích utvořit. Místy nebylo slyšet vlastního slova," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Vítkovicím pomohl k výhře 10:9 proti Liberci šesti body za čtyři branky a dvě asistence útočník Adam Delong. Liberecký Radek Valeš čtyřmi trefami a jednou přihrávkou k zisku nepomohl. Severočeši nedokázali ani ve finiši napravit druhou třetinu, kterou prohráli 4:8 a celkově po ní prohrávali 5:9.

"Dostat osm gólů za třetinu je ostuda. Nic na tom nemění ani výborný výkon v úvodní a poslední části hry. Vítkovice zkušeně trestaly každé zaváhání," řekl trenér Liberce Zdeněk Skružný.

Rozdílné úspěchy florbalových Bohemians. Ženy padly, muži slavili výhru

"Tohle byla celosvětová premiéra florbalového zápasu, kdy padlo 19 gólů a byla to nuda. K zápasu jsme přistoupili vlažně, to mi vadí," uvedl kouč Vítkovic Pavel Brus.

Vítězství Tatranu Střešovice na hřišti dalšího nováčka Znojma 7:2 zařídil čtyřmi body za hattrick a jednu přihrávku Marek Beneš.

Na čtvrté místo se posunuli florbalisté FbŠ Bohemians, kteří doma porazili FBC Ostrava 7:4. Pražská Sparta zdolala Otrokovice 3:2 a přeskočila je na šestém místě.

Bulldogs Brno sice prohrávali s Pardubicemi 1:3, ale Jiří Juhaňák vyrovnal čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny a díky Artürsovi Jurševskisovi domácí vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech.

Tipsport superliga florbalistů - 8. kolo:

1. SC Vítkovice - FBC Liberec 10:9 (1:1, 8:4, 1:4)
Branky: 15., 31., 35. a 38. Delong, 24. Besta, 29. Jastřembský, 30. Hubálek, 34. Jan Šebesta, 39. Hájek, 41. Firda - 21., 24., 52. a 53. Valeš, 13. a 25. Strobach, 41. a 60. Salát, 33. P. Ferdan.

TJ Znojmo - Tatran Střešovice 2:7 (1:0, 1:5, 0:2)
Branky: 11. Čihal, 27. Jan Novák - 23., 40. a 47. M. Beneš, 31. a 51. Ullmann, 22. Brautferger, 31. Vítovec.

Mladá Boleslav - FBC Česká Lípa 7:4 (4:3, 2:0, 1:1)
Branky: 1. a 20. Natov, 4. a 25. Curney, 12. J. Bína, 40. Tadeáš Chroust, 53. Krajcigr - 6. a 51. Ekl, 9. Jirsa, 19. Spilka.

FbŠ Bohemians - FBC Ostrava 7:4 (3:1, 3:0, 1:3)
Branky: 6. a 25. Šárka, 17. Dobisík, 20. D. Šimek, 26. Kieler, 32. Čihák, 60. Zezulka - 44. a 47. Mendrek, 11. Křiva, 52. Hrabal.

Bulldogs Brno - Sokol Pardubice 4:3 po nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 7. V. Hrubý, 42. Černoch, 60. Juhaňák, rozhodující sam. nájezd Jurševskis - 4. Janeček, 31. Teichman, 39. Petr.

Sparta Praha - Panthers Otrokovice 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 9. vlastní Sovják, 19. Marvánek, 54. Košir - 24. Ťopek, 48. Sovják.

Dohrávka 7. kola: Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 14:3 (3:0, 4:3, 7:0)
Branky: 39., 52. a 54. Natov, 38. a 49. Řehoř, 30. a 46. Krajcigr, 11. Tomašík, 14. Jelínek, 19. J. Bína, 28. Curney, 47. Tadeáš Chroust, 47. Kološ, 55. Zakonov - 24. Horák, 33. Kolstrunk, 40. Kopecký.