Vítkovice udolaly Střešovice 5:4 a mají druhé vítězství

Vítkovice - Souboj dvou titánů českého florbalu nabízí již čtvrtfinále play-off domácí superligy. Vítkovice a Tatran se většinou střetávaly až ve finále, v sezoně, kdy provádějí generační obměnu, však na sebe narážejí již v prvním kole. Ostravané po vítězství 5:4 v druhém zápase v Praze vyhráli zásluhou hattricku Matějčíka stejným poměrem i na domácí palubovce a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou 2:1.

1. SC Vítkovice Oxdog - Tatran Omlux Střešovice

První výhru si v domácím prostředí připsali i Bohemians, kteří přitom ještě ve 48. minutě prohrávali s Brnem 1:4. Klokani se ale nevzdali, v poslední minutě vyrovnal David Šimek a hned v druhé minutě prodloužení rozhodl zápas jeho bratr Martin.

Výsledky 3. zápasů čtvrtfinále play-off superligy florbalistů:

FbŠ Bohemians - Bulldogs Brno 5:4 v prodloužení (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)
Branky: 27. Kuncman, 48. Kisugite, 56. Šárka, 60. D. Šimek, 62. M. Šimek - 10. P. Kadlec, 17. Jakůbek, 31. Žižka, 37. J. Koutný. Stav série: 1:2.

1. SC Vítkovice - Tatran Střešovice 5:4 (1:2, 1:0, 3:2)
Branky: 23., 55. a 58. Matejčík, 13. Hájek, 44. Jan Šebesta - 10. M. Vávra, 17. Ullmann, 49. Brautferger, 59. Jiří Kolísko. Stav série: 2:1.

Panthers Otrokovice - Mladá Boleslav 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 18. Martin Nagy, 51. Vaněk - 1. Curney, 6. Novák, 31. Salát, 46. Tadeáš Chroust, 60. Natov. Stav série: 0:3.

Sparta Praha - Chodov 10:3 (2:0, 3:1, 5:2)
Branky: 52. a 54. Jaroš, 6. Kadoch, 13. Pruner, 21. Vrána, 25. Ujhelyi, 38. Marvánek, 55. Šnajdr, 58. Rodina, 59. Koščo - 27. Dóža, 44. Ondrušek, 57. Strachota. Stav série: 1:2.