Herbadent se dotáhl na florbalistky Chodova, porazil je 5:4

Praha – V pražské chodovské hale se v rámci 10. kola florbalové extraligy střely dva týmy z Jižního města. Hráčky Chodova hostily loňské finalistky Herbadent. Oba týmy v letošní sezóně zatím neprohrály v základní hrací době, ze střetnutí ale vyšel úspěšnější Herbadent, který domácí porazil 5:4.

Derby celků z Prahy 11 začal lépe Chodov. Díky trefě Martiny Řepkové vedl 1:0 a náskok si bezpečně udržoval až do pětačtyřicáté minuty. Podruhé v zápase se totiž prosadila Eliška Krupnová a Herbadent se radoval z vyrovnání na 4:4.

Hostujícím hráčkám se povedlo obrat dokončit. Za kopnutí brankářky Provázkové do soupeřčiny hokejky nařídili rozhodčí trestné střílení, s nímž si poradila Denisa Billá. Herbadent se díky výhře 5:4 bodově dotáhl právě na Chodov a navíc má jedno utkání k dobru. "Po druhé třetině jsme konečně přestaly dělat individuální chyby. Byl to od nás výborný tlak, počkaly jsme si a měly týmového ducha," uvedla Billá.