sobota 22. července 2017 Magdaléna
Euro Floorball Tour

Češky prohrály se Švédskem, v Brně skončily poslední

aktualizováno 28. 4. 2013 19:57

Brno - České florbalistky prohrály v závěrečném utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Brně se Švédskem 1:5, podlehly i v dodatečných nájezdech 1:2 a skončily se dvěma body poslední. Na vítězství úřadujících mistryň světa se podílela hattrickem Victoria Wikströmová. Florbalisté naopak vyhráli nad Švýcarskem 6:3 - zvítězili i v dodatečných nájezdech 2:1 a skončí třetí. Svěřenci trenéra Radima Cepka rozhodli třemi góly ve třetí třetině.

Ilustrační foto

Poprvé se Wikströmová prosadila ve čtvrté minutě, kdy využila jedinou přesilovku v zápase při vyloučení Černé. V polovině úvodní části vyrovnala Paulovičová, ale ve 29. minutě vrátila favoritkám vedení Lindströmová.

Sestřih utkání ČR - Švédsko

Švédky v závěrečném dějství zvýšily náskok díky Lundströmové a Wikströmové, která poté ještě dovršila hattrick 96 vteřin před koncem při power play do prázdné branky. V nájezdech se za český tým trefila jen Paulovičová, za Švédsko skórovaly Karlssonová a Wikströmová.

ČR - Švédsko 1:5 (1:1, 0:1, 0:3), nájezdy 1:2

Branky a nahrávky: 10. Paulovičová - 4. Wikströmová (Edbergová), 29. Lindströmová (Wallová), 44. Lundströmová (Karlssonová), 48. Wikströmová (Eiremoová), 59. Wikströmová. Rozhodčí: Petřík, Podlesný (oba ČR). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 436.

Do vedení se dostali v páté minutě Švýcaři, když brankáře Kafku překonal Maurer. Po polovině úvodního dějství vyrovnal Jendrišák a ve druhé třetině získali Cepkovu týmu po přihrávkách Patrika Suchánka dvoubrankový náskok Sladký s Tokošem. Švýcaři do konce druhé třetiny však ztrátu smazali.

Závěrečná část patřila českému výběru. Ve 47. minutě mu vrátil vedení Patrik Suchánek. V 57. minutě zvýšil náskok z trestného střílení Curney a 55 vteřin před koncem dovršil výhru při power play do prázdné branky Dóža. V rozstřelu se za český tým prosadili Hrubý a Podhráský.

ČR - Švýcarsko 6:3 (1:1, 2:2, 3:0), nájezdy 2:1

Branky a nahrávky: 12. Jendrišák (M. Podhráský), 25. Sladký (P. Suchánek), 27. Tokoš (P. Suchánek), 47. P. Suchánek (Tokoš), 57. Curney z trestného střílení, 60. Dóža (Curney) - 5. Maurer (Garnier), 38. Thierstein (Laely), 40. Meister (Riedi). Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 415.