čtvrtek 21. září 2017 Matouš

Tatran si udržel šanci na výhru v základní části, porazil Chodov

Praha - Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice vyhráli ve 21. kole extraligy v pražském derby na hřišti Chodova 7:4 a udrželi si naději na vítězství v základní části. Tatran se kolo před koncem posunul na druhé místo, na vedoucí Vítkovice ztrácí tři body, ale má lepší bilanci ve vzájemných zápasech.

Kapitán Tatranu Milan Fridrich

Střešovice tak potřebují k tomu, aby dlouhodobou část počtvrté za sebou ovládli, porazit za týden v neděli v normální hrací době doma Otrokovice a spoléhat na to, že Vítkovice v Praze s Chodovem nebudou bodovat. V opačném případě vyhrají základní část poprvé od sezony 2008/09 Vítkovice. Tatran s Chodovem v této sezoně prohrál v polovině listopadu v duelu hraném v Chomutově 7:8 v prodloužení a pak na začátku ledna v semifinále Poháru České pojišťovny 3:5.

Dnes vedl po dvou třetinách 5:1 a výhru už nepustil. "Škoda zbytečně obdržených branek ve třetí třetině, ale jinak jsme podali slušný taktický výkon a bylo to perfektně odbojované," řekl trenér Střešovic Jan Zahalka oficiálním stránkám České florbalové unie.

"Gratuluju soupeři k výbornému výkonu. Dneska se od nás odvrátilo štěstí, které jsme měli v předchozích dvou utkáních. Po celou dobu jsme byli jasně lepší, akorát jsme nedávali góly. Tatran vytěžil z minima maximum," podotkl kouč Chodova Radim Cepek.