SKKP Handball Brno - HCB Karviná

Florbalisté Střešovic prohráli překvapivě s Bohemians 6:7

Praha - Florbalisté mistrovských Střešovic prohráli v 17. kole extraligy překvapivě s FbŠ Bohemians 6:7 a na druhém místě ztrácejí na vedoucí Vítkovice už tři body. Lídr tabulky vyhrál na hřišti Bulldogs Brno 5:4 v prodloužení. Na třetí pozici se posunul Chodov, který po vítězství v Havířově 10:5 zaostává za Tatranem jen o skóre a přeskočil Mladou Boleslav. Ta vyhrála na půdě FBC Ostrava 8:7 až v prodloužení.

Utkání Chodov - Střešovice
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Desátí Bohemians se dostali v pražském derby se Střešovicemi ve 42. minutě už do vedení 7:4 a přes mocný finiš hostů cenné tři body udrželi. Díky tomu reálně živí naděje na play-off, když na osmé FBC Ostrava ztrácejí jen tři body. Tatranu nebyl nic platný ani hattrick a jedna asistence kapitána Milana Fridricha.

Vítkovice ztratily třígólový zisk v Brně 31 vteřin před koncem třetí třetiny, kdy dovršil hattrick Luděk Ondráček a vyrovnal na 4:4. V nastavení rozhodl Martin Tokoš. Chodov bez potíží uspěl na hřišti předposledního Havířova, pod desetigólový příděl se podepsal čtyřmi body za dvě trefy a stejný počet přihrávek Martin Zozulák. O vítězství Mladé Boleslavi v Ostravě rozhodl v čase 64:41 Ondřej Fojta, který tak vylepšil svou bilanci v utkání na tři trefy a jednu přihrávku.

Výsledky 17. kola extraligy florbalistů:

Bulldogs Brno - 1. SC Vítkovice 4:5 v prodloužení (1:0, 0:3, 3:1 - 0:1)
Branky: 41., 49. a 60. Ondráček, 7. Kostka - 28. Řezanina, 29. Hubálek, 32. Veltšmíd, 52. Hájek, 65. Tokoš.

FBC Ostrava - Mladá Boleslav 7:8 v prodloužení (2:3, 3:3, 2:1 - 0:1)
Branky: 7. a 40. Curney, 26. a 54. Mayer, 18. Skácel, 26. Daniš, 55. Hanic - 27., 46. a 65. Fojta, 31. a 38. J. Bouška, 4. Ekl, 5. Pluhař, 20. P. Bouška.

Torpedo Havířov - JM Chodov 5:10 (1:4, 0:4, 4:2)
Branky: 9. a 57. Pavel Kožušník, 54. Mertha, 54. Bajgar, 59. Varta - 16. a 28. Zozulák, 7. Kotlas, 19. Běhavý, 20. Jendrišák, 24. Pražák, 34. Wahlgren, 40. Christiansson, 46. Mikeš, 51. Bouša.

FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice 7:6 (4:2, 1:2, 2:2)
Branky: 3. a 10. Zapletal, 5. Čihák, 16. Růžek, 26. Kozák, 41. Šimek, 42. Bagin - 11., 26. a 38. Fridrich, 20. a 44. Richter, 50. Riebauer.