Cyklotoulky

Florbalisté Střešovic do finále Poháru mistrů neprošli

Umea (Švédsko) - Florbalisté Tatranu Střešovice i hráčky Herbadent SJM Praha 11 skončili na Poháru mistrů ve švédské Umee v semifinále a podělili se shodně o konečné třetí místo. Tatran podlehl domácímu IBK Dalen 2:8 a historický úspěch v podobě loňské finálové účasti z Mladé Boleslavi nezopakuje. Herbadent prohrál s finským celkem SC Classic 0:3 a dosáhl na stejné umístění jako loni.

Ve finále mužské kategorie bude bojovat Dalen s českým útočníkem Milanem Tomašíkem s dalším švédským týmem Storvretou, která vyhrála v semifinále nad finským SPV Seinäjoki 9:8. SC Classic se utká se švédským IKSU.

Tatran držel s favoritem dlouho krok a v úvodu měl navíc možnost jít do vedení, ale při Erikssonově vyloučení se neprosadil. Bezbrankové skóre trvalo až do 24. minuty, kdy poprvé překonal gólmana Kafku Eriksson. V závěrečné třetině favorit odskočil až na 5:0, než pokazil čisté konto Hörnkvistovi Natov. Další branku Dalenu přidal Tomašík, snížení Podhráského už porážku odvrátit nemohlo a soupeř ještě přidal dvě trefy.

Pohár mistrů ve florbalu:

Muži - semifinále:

IBK Dalen - Tatran Střešovice 8:2 (0:0, 1:0, 7:2)

Branka: 24. a 58. Eriksson, 48. a 58. Kronberg, 46. P. Bodén, 50. Berglund, 52. Hjort, 54. Tomašík - 52. Natov, 57. Podhráský. Rozhodčí: Lewis, Silvo (oba Fin.). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 1 837.

Storvreta - SPV Seinäjoki 9:8 (3:3, 3:4, 3:1)

Branky: 1. a 7. Holtz, 25. a 37. Öhman, 38. a 42. Stenberg, 9. Drews, 42. Mika Kohonen, 42. Andersson z tr. střílení - 15., 35. a 38. Härkönen, 1. Mikko Kohonen, 9. Myllymäki, 34. Holopainen, 39. Kuusela, 48. Kiviranta.

Herbadent předvedl slušný florbal

Florbalistky Herbadent SJM Praha 11 své semifinále v Poháru mistrů prohrály s finským celkem SC Classic 0:3. Ve švédské Umee se podělily o konečné třetí místo se švýcarským týmem Piranha Chur. Ten podlehl v boji o finále švédskému IKSU 4:11.

Finské šampionky, které skončily na loňském ročníku turnaje v Mladé Boleslavi po prohře s Djurgaardenem druhé, rozhodly už v úvodní třetině. Skóre otevřela v 17. minutě Sipiläinenová, za 86 vteřin překonala brankářku Honkýšovou také Lahtinenová.

Herbadent se marně snažil smazat ztrátu. Nepomohly mu ani přesilovka v druhém dějství při trestu Suomalainenové či další dvě v závěrečné části po vyloučeních Sipiläinenové a Korhonenové. V 57. minutě definitivně zpečetila výhru Finek druhou brankou v utkání Sipiläinenová. České mistryně skončily stejně jako loni v Mladé Boleslavi před branami finále.

"Můžeme se zlobit jen samy na sebe. Hrály jsme úžasný florbal, ale prostě jsme nedávaly góly. Šancí jsme měly víc asi i díky přesilovkám. Asi nás to bude dlouho mrzet, byl to jeden z nejlepších zápasů, co jsme odehrály," řekla serveru florbal.cz obránkyně Denisa Billá.

Herbadent se musel obejít bez zraněné ofenzivní opory Terezy Urbánkové. "Směrem dopředu to nebylo úplně ono, i když jsme se s tím praly," prohlásila trenérka Markéta Šteglová. "Nedá se říct, že by vyhrál lepší tým, to spíš ten šťastnější," dodala Šteglová, která měla k dispozici na klíčové zápasy jen třináct hráček.

Výsledky ženských semifinále:

Herbadent SJM Praha 11 - SC Classic 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 17. a 57. Sipiläinenová, 18. Lahtinenová. Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.). Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 366.

IKSU (Švéd.) - Piranha Chur (Švýc.) 11:4 (4:1, 4:2, 3:1)
Branky: 2., 7. a 34. Wibronová, 12. a 37. Hellbergová, 23. a 52. Tjärnströmová, 4. Rydfjällová, 36. Anderssonová, 46. Fjellstedtová, 47. Ekblomová - 15. Andereggová, 24. Ulberová, 27. Stadelmannová, 60. Fauschová.