Běžkotoulky

Opava se po 15 letech vrátí do Evropy. Chceme se s tím poprat, hlásí předseda klubu

Účastí v letošním finále NBL si vybojovali právo startovat v příštím ročníku Ligy mistrů, kterého se nechtějí vzdát. Předseda opavského basketbalového klubu Ladislav Schreiber připustil, že klub má o účast v soutěži zájem. "Chceme se s tím poprat, startují tam atraktivní soupeři a chceme zabojovat o co nejlepší výsledky," řekl Schreiber. Pro mužstvo ze Slezska by to byl návrat do evropských pohárů po 15 letech.

Basketbalisté Opavy s trofeji pro vicemistry NBL
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Čtyřnásobný český mistr, jenž po finančních problémech v polovině minulé dekády získal v uplynulé sezoně medaili po patnácti letech, startoval v evropském poháru naposledy v ročníku 2003/2004 - tehdy se účastnil ULEB Cupu.

"Ta soutěž je po sportovní stránce určitě lákavá. I když na druhou stranu jsem i trochu opatrnější, ať to není příliš velké sousto. Nicméně pro celý klub a fanoušky by to byla velká událost," doplnil trenér Petr Czudek.