Svět motorů

Satoranský pomohl Washingtonu k důležité výhře nad Indianou

Tomáš Satoranský přispěl k důležitému vítězství Washingtonu nad Indianou 109:102. V prvním poločase sobotního zápasu jediný český hráč v NBA skvěle střílel, v tom druhém hlavně nahrával. V utkání nasbíral 12 bodů, osm asistencí a pět doskoků.

Tomáš Satoranský
zdroj: Reuters

Satoranský měl výtečný vstup do zápasu, když se postaral o prvních pět bodů svého týmu. V prvním poločase proměnil všech svých pět střel z pole a s 12 body byl nejlepším střelcem domácích. Wizards dobře bránili a po dvou čtvrtinách vedli 57:45. Ve třetí části se deseti body zaskvěl Marcin Gortat a náskok Washingtonu stále narůstal.

V první půli si Satoranský připsal jedinou asistenci, ale po změně stran přidal dalších sedm. Celkem odehrál 36 minut a byl nejvytíženějším hráčem v utkání. Wizards udrželi hlavní hvězdu hostů Victora Oladipa na 18 bodech a díky vítězství se posunuli na čtvrté místo ve Východní konferenci.

Washington má stejnou bilanci jako Indiana se 40 výhrami a 30 prohrami, ale drží výhodu lepších vzájemných zápasů. Pacers od porážky nezachránil ani Lance Stephenson a jeho 25 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl Bradley Beal s 19 body.

Satoranský pomohl Washingtonu k vítězství nad Indianou

Výsledky:

Washington - Indiana 109:102 (za domácí Satoranský 12 bodů, 8 asistencí, 5 doskoků), Brooklyn - Dallas 114:106, Chicago - Cleveland 109:114, Memphis - Denver 101:94, Milwaukee - Atlanta 122:117, New Orleans - Houston 101:107, New York - Charlotte 124:101, Phoenix - Golden State 109:124, Portland - Detroit 100:87, San Antonio - Minnesota 117:101, Utah - Sacramento 103:97.