pondělí 23. dubna 2018 Vojtěch

Nymburské basketbalistky oplatily Slavii ligovou porážku

aktualizováno 27. 1. 2018 18:43

Basketbalistky Nymburka oplatily pražské Slavii říjnovou porážku a domácím vítězstvím 74:62 v 17. ligovém kole si upevnily druhou pozici v tabulce. Pražanky vedle mistrovského USK jako jediné dokázaly v této sezoně středočeského rivala v ŽBL porazit (105:77), v odvetě ale nebyly ani jednou ve vedení.

Nymburk sice v utkání ztratil dvouciferné vedení z prvního poločasu, ale Slavia dokázala ve třetí čtvrtině nanejvýš vyrovnat. A od stavu 38:38 se domácí Chloe Welsová a Kyara Liskensová postaraly o rozhodující desetibodovou šňůru. Welsová se s 17 body podělila o pozici nejlepší střelkyně týmu s Krystal Vaughnovou. Liskensová si připsala po deseti bodech i doskocích.

Nejlepší hráčkou Slavie byla s 20 body a 10 doskoky Stephanie Maddenová. Pátý tým tabulky prvně v sezoně prohrál dvakrát za sebou. Hradec Králové navíc Slavii v předchozích dnech porazil vedle ligy i ve čtvrtfinále Českého poháru.

V ligové soutěži ale Lvice nedokázaly prodloužit šestizápasovou vítěznou sérii a prohrály doma přímý souboj o třetí místo s KP Brno 69:74. Dramatickou koncovku Brňanky rozhodly z trestných hodů, v posledních dvou a půl minutách jich proměnily devět z dvanácti. Jejich lídrem byla s 19 body bývalá hradecká hráčka Gabriela Andělová.

Vedoucí USK zvítězil na palubovce Žabin Brno 78:60 a přes nejslabší střelecký výkon v sezoně udržel neporazitelnost.