Beal se v závěru netrefuje a Washingtonu se nedaří koncovky s Milwaukee

Druhý kolaps během deseti dnů. Na Tři krále vedl Washington nad Milwaukee tři minuty před koncem 99:96, přesto prohrál 103:110. Tentokráte basketbalisté z hlavního města podlehli stejnému soupeři 95:104, když ještě v polovině poslední části měli náskok 93:91. Tomáš Satoranský si v dresu Wizards zapsal sedm bodů a tři doskoky. V repríze finále Golden State Warriors vyhráli v Clevelandu 118:108.

Washington - Milwaukee
zdroj: Reuters

Jednou z příčin nezvládnutých koncovek Washingtonu je trápení Bradleyho Beala, který v závěrečných čtvrtinách během posledních šesti zápasů proměnil pouze dvě z 24 střel. Navíc se domácí basketbalisté v odvetě s Milwaukee dopustili 23 ztrát, nejvíce v sezoně. "To nám hrozně ublížilo. Musíme s tím přestat, takhle se vyhrát nedá," řekl trenér Scott Brooks.

Wizards ve druhé půli smazali jedenáctibodové manko. V úvodu čtvrté čtvrtiny se Satoranský pěti body podílel na osmibodové šňůře svého celku. Nejprve byl faulován při trojkovém pokusu, což potrestal třemi trestnými hody. Chvíli nato zakončil rychlý protiútok smečí po náhozu. Během 13 odehraných minut si zapsal i asistenci, zisk, ale i jednu ztrátu.

Nejlepším střelcem Wizards byl John Wall s 27 body, hosty vedl Giannis Antetokounmpo s 27 body, 20 doskoky a 6 asistencemi.

Souboj finalistů ovládli mistři z Golden State a připsali si 13. venkovní výhru v řadě. Cleveland naopak klopýtl počtvrté za sebou a už poosmé z posledních deseti zápasů. LeBron James dal přitom v první půli 20 bodů a domácí vedli o sedm bodů, ale Warriors zápas otočili a poslední část ovládli 25:17. Kevin Durant k výhře přispěl 32 body, Cavaliers nestačilo 32 Jamesových bodů.

Chicago Bulls ukončilo sedmizápasovou vítěznou šňůru Miami. Na výhře 119:111 měl největší podíl Justin Holiday, který trefil sedm trojek a dostal se na 25 bodů. Popáté v řadě uspěli Los Angeles Clippers a po výhře nad Houstonem 113:102 se dostali na sedmé místo Západní konference.

Výsledky NBA

Atlanta - San Antonio 102:99, Brooklyn - New York 104:119, Chicago - Miami 119:111, Cleveland - Golden State 108:118, Detroit - Charlotte 107:118, LA Clippers - Houston 113:102, Memphis - LA Lakers 123:114, Oklahoma City - Sacramento 95:88, Philadelphia - Toronto 117:111, Utah - Indiana 94:109, Washington - Milwaukee 95:104 (za domácí Satoranský 7 bodů, 3 doskoky, 1 asistence).