Běžkotoulky

Davis v Madison Square Garden září, 48 body přispěl k výhře New Orleans

Basketbalisté New Orleans zvítězili na hřišti New York Knicks 123:118 po prodloužení především zásluhou Anthonyho Davise, který v nedělním utkání nasbíral 48 bodů a 17 doskoků. Jednička draftu 2012 se stala pátým hostujícím hráčem v historii, který v Madison Square Garden dvakrát po sobě překonal čtyřicetibodovou hranici.

Anthony Davis v dresu New Orleans
zdroj: ČTK/AP

Knicks přitom proti New Orleans začali skvěle, když ovládli první čtvrtinu 29:13. Ještě před poslední částí vedli domácí o 14 bodů, ale čtvrtou dvanáctiminutovku vyhráli Pelicans 27:13. Utkání tak došlo do prodloužení, přestože hosté za 48 minut ani jednou nevedli. Prodloužení zařídil Anthony Davis, který se prosadil zpod koše 3,5 sekundy před koncem základní hrací doby. V nastavené pětiminutovce zazářil Jrue Holiday, jenž v ní dal devět ze svých celkových 31 bodů a výrazně pomohl Pelicans k vítězství.

DeMarcus Cousins k výhře přispěl 15 body, 16 doskoky a sedmi zisky. Knicks vedli Kristaps Porzingis a Tim Hardaway Jr., kteří měli shodně po 25 bodech.

Miami si připsalo sedmou výhru v řadě

Basketbalisté Miami prohrávali v první půli s Milwaukee až o osm bodů, ale po změně stran soupeře jasně přehráli. Domácí ve třetí čtvrtině předvedli šňůru 12:0 a o vedení už nepřišli. K sedmé výhře v řadě zavelel Goran Dragič 25 body. Za hosty nastřílel Jannis Adetokunbo 22 bodů.

Ve formě je Minnesota, která porazila Portland 120:103 a popáté v řadě zvítězila dvouciferným rozdílem. Proti Trail Blazers se celá základní pětka Timberwolves dostala do dvouciferných čísel. Jimmy Butler nastřílel 24, Jeff Teague 22 a Karl-Anthony Towns 20 bodů, k nimž připojil 11 doskoků. Hostům nestačilo 21 bodů Damiana Lillarda, ani 18 bodů C. J. McColluma a Pata Connaughtona.

Indiana zvítězila ve Phoenixu jasně 120:97. Hned devět hráčů Pacers nastřílelo devět a více bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl Darren Collison s 19 body. Za domácí dal Josh Jackson 21 bodů.

Výsledky NBA:

Miami - Milwaukee 97:79, Minnesota - Portland 120:103, New York - New Orleans 118:123 po prodl., Phoenix - Indiana 97:120.