V šachu

Expres z Bostonu zastavilo Miami, dlouhá série Celtics skončila

Vítězná šňůra basketbalistů Bostonu Celtics se zastavila v Miami. Po 16 triumfech za sebou padli svěřenci trenéra Brada Stevense na palubovce Heat 98:104. Během sezony našli přemožitele teprve potřetí. Washington bez Tomáše Satoranského prohrál s Charlotte 124:129 v prodloužení. Oklahoma City zdolala v očekávaném šlágru mistrovský tým Golden State Warriors 108:91.

Utkání Miami - Boston
zdroj: USA Today Sports autor: Steve Mitchell

Během své šestnáctizápasové vítězné série dotáhli Celtics několikrát i dvouciferné manko soupeře v poslední čtvrtině, což se jim málem podařilo i v Miami. Heat v úvodu čtvrté části vedli o 16 bodů, ale Bostonu se tři minuty před koncem povedlo snížit na 90:91. Domácí v tu chvíli podržel Dion Waiters, který následně stihl nastřílet osm ze svých 26 bodů. Goran Dragič přispěl k výhře 27 body.

Po prohře Celtics drží aktuálně nejdelší vítěznou šňůru v prestižní lize hráči Clevelandu  tentokrát zdolali Brooklyn 119:109 a slavili pošesté za sebou. Potřebovali k tomu nicméně enormní nasazení LeBrona Jamese, jenž v poslední čtvrtině nastřílel 23 ze svých 33 bodů. V jednom úseku hry se navíc postaral o 18 bodů svého týmu v řadě.

Kemba Walker poslal dvěma trestnými hody dvě sekundy před koncem čtvrté čtvrtiny duel Charlotte s Washingtonem do prodloužení. V nastavené pětiminutovce si hostující rozehrávač John Wall vylepšil střelecký součet na 31 bodů, ale z vítězství se radovali domácí Hornets. Ti se mohli opřít o Dwighta Howarda a jeho 26 bodů a 13 doskoků, Walker s Jeremym Lambem přidali po 24 bodech.

Oklahoma City přehrála v emotivním utkání Golden State 108:91. K výhře dotáhl domácí Russell Westbrook, který sahal po triple double s 34 body, deseti doskoky a devíti asistencemi. Carmelo Anthony zaznamenal 22 a Paul George 20 bodů, Warriors vedl Stephen Curry s 24 body.

Po devíti nezdarech triumfovali Los Angeles Clippers, jež porazili Atlantu 116:103. Blake Griffin nasbíral triple double za 26 bodů, deset doskoků a deset asistencí.

V Madison Square Garden vyhráli domácí New York Knicks nad Torontem třetí čtvrtinu nevídaným skóre 41:10 a došli si pro vítězství 108:100. Raptors ve třetí části proměnili jedinou z 16 střel z pole. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Tim Hardaway s 38 body.

Ve Phoenixu podlehli Suns hostům z Milwaukee 107:113 po prodloužení. Bucks přitom nastoupili bez hvězdného Jannise Antetokunmpa, ale 40 body je podržel Khris Middleton.

NBA:

Atlanta - LA Clippers 103:116, Charlotte - Washington 129:124 po prodl., Cleveland - Brooklyn 119:109, Houston - Denver 125:95, Memphis - Dallas 94:95, Miami - Boston 104:98, Minnesota - Orlando 124:118, New Orleans - San Antonio 107:90, New York - Toronto 108:100, Oklahoma City - Golden State 108:91, Philadelphia - Portland 101:81, Phoenix - Milwaukee 107:113 po prodl., Sacramento - LA Lakers 113:102, Utah - Chicago 110:80.