Hradec se poločas držel, přesto nakonec USK podlehl o 18 bodů

Basketbalistky USK Praha vyhrály po reprezentační pauze i devátý ligový zápas v sezoně a bez porážky dál vedou tabulku. Na hřišti Hradce Králové zvítězily 81:63, přestože se úřadující šampionky musely obejít bez kapitánky Kateřiny Elhotové i další reprezentantky Aleny Hanušové.

Utkání Hradec Králové - USK Praha
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Hradecké Lvice doma zvládly první poločas proti favorizovaným hráčkám USK solidně, svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové si do přestávky vypracovaly jen šestibodový náskok. Ve druhé části hry se však začaly více prosazovat a manko domácího týmu postupně narostlo až na konečných osmnáct bodů.

O bod druhá za USK je Slavia Praha, která dnes deklasovala Strakonice 110:40. Slávistky vyhrály třetí zápas za sebou, jihočeský tým naopak ani v devátém utkání v sezoně neuspěl. Vítězství slavily i třetí Žabiny, které porazily Ostravu 75:58.