TCL V Repre

Ani Welsch v dresu Pardubic Nymburk nezastavil, Jindřichův Hradec zůstává bez výhry

Po dvaceti letech znovu oblékl dres Pardubic, Jiří Welsch však vítěznou premiéru v mateřském klubu nezažil. V boji se stoprocentním Nymburkem Východočeši padli 73:95. Hosté si díky tomu upevnili první pozici v tabulce, jelikož druhá Opava nečekaně prohrála doma s Olomouckem 86:89. Bez jediného vítězství zatím zůstává Jindřichův Hradec. V bitvě nejhorších celků soutěže podlehl Ostravě 82:98.

Jiří Welsch (vpravo) v dresu Pardubic
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

Nejlepším střelcem zápasu mezi Pardubicemi a Nymburkem byl autor 24 bodů Kendrick Ray. "V prvním poločase daly oba týmy do hry mnoho energie, hlavně my. Škoda, že to dopadlo takovým rozdílem, ale Nymburk vyhrál zaslouženě. Nebudeme si nalhávat, že ne," uvedl Welsch.

Po vyrovnaném prvním poločase došel Východočechům dech. Ve třetí i v závěrečné čtvrtině přidali jen deset bodů a Nymburk brzy unikl. "První poločas jsme odehráli velmi dobře. Hrálo se rychle a rozhodující byly protiútoky," řekl pardubický kouč Levell Sanders.

Sedmatřicetiletý Welsch, jeden z nejlepších českých basketbalistů historie se zkušenostmi z NBA, dovedl na jaře Nymburk v roli kapitána ke čtrnáctému titulu v řadě. Na pokračování spolupráce se však po vypršení smlouvy nedomluvil.

Druhá Opava doma senzačně prohrála s Olomouckem 86:89, i když její nejlepší střelec Martin Gniadek atakoval třicetibodovou hranici.

"Špatně jsme začali a dovolili hostům se rozehrát k vynikajícímu výkonu. Naše nedůslednosti na doskoku a v obraně přinášely i křečovitost v útoku. Bohužel nás soupeř přehrál na rozehrávce, kde jindy kralujeme," konstatoval opavský trenér Petr Czudek.

Svitavy vyhrály v Ústí nad Labem 80:75 a severočeského soupeře porazily v lize počtvrté za sebou. Hosté téměř v celém zápase vedli, ale rozhodující trhák se jim povedl až v úvodu poslední čtvrtiny. Tu otevřeli třemi trojkami a celkem 11 body za sebou v ní utekli do náskoku 68:52.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 19 body svitavský Pavel Slezák, autor pěti ze 14 trojek vítězů. Lavička hostů přestřílela domácí náhradníky 24:11. V ústeckém dresu zaznamenal Ladislav Pecka 17 bodů a 15 doskoků.

Ostrava v Jindřichově Hradci vedla od počátku druhé čtvrtiny, jejím lídrem byl Strahinja Stojačič s 25 body a sedmi asistencemi.

Ostravané vybojovali první venkovní výhru v sezoně i díky tomu, že si vysloužili celkem 27 trestných hodů proti pouhým šesti domácím, na body to z této standardní situace bylo 19:4. Nejlepším střelcem Jindřichova Hradce byl kapitán Stanislav Zuzák s 19 body.

Nová huť se po třetím vítězství v sezoně přiřadila k dalším čtyřem desetibodovým týmům seřazeným od pátého místa s dvoubodovým mankem na čelo tabulky.