pátek 24. listopadu 2017 Emílie
NBA

Washington na úvod sezony vítězí, Satoranský ale nehraje

Trenér Scott Brooks ani ve druhém utkání sezony nedal šanci Tomáši Satoranskému a český basketbalista jen z lavičky sledoval vítězství Washingtonu nad Detroitem 115:111. Při zranění Markieffa Morrise a Jasona Smithe se v základní sestavě Wizards objevil Kelly Oubre, ale ani jeho posun ze střídačky neotevřel šanci pro českého rozehrávače.

Radost basketbalistů Washingtonu

Kouč Brooks protočil pouze devět hráčů. Pistons ve Washingtonu vedli v první půli až o 12 bodů, ale domácí se po změně stran zlepšili v obraně a vyhráli třetí čtvrtinu 33:16.

V poslední části sice Wizards prohospodařili patnáctibodový náskok, ale v koncovce náporu odolali a připsali si druhé vítězství. Otto Porter se na tom podílel 28 body, John Wall zaznamenal 26 bodů a 10 asistencí a Bradley Beal 25 bodů.

Ve svém druhém utkání v kariéře zazářil Lonzo Ball z Los Angeles Lakers a 29 body dovedl hosty k výhře 132:130 ve Phoenixu. Devatenáctiletý Ball se mohl stát nejmladším hráčem v historii, který dosáhl na triple double, ale vedle 11 doskoků zapsal "jen" devět asistencí.

Po úvodním nezdaru s Houstonem se mistrovští Golden State Warrios tentokrát radovali z vítězství, když porazili domácí New Orleans 128:120. Obhájci titulu v první půli prohrávali o 15 bodů, ale i díky 31 bodům Klaye Thompsona nakonec slavili první výhru.

Boston na třetí pokus v sezoně vyhrál, porazil Philadelphii

Basketbalisté Brooklynu přestříleli Orlando 126:121 navzdory životnímu výkonu Nikoly Vučeviče v týmu hostů. Černohorský pivot si vytvořil osobní rekordy 41 body a šesti trojkami, k tomu přidal 12 doskoků.

Výsledky pátečních zápasů NBA:

Brooklyn - Orlando 126:121, Charlotte - Atlanta 109:91, Dallas - Sacramento 88:93, Indiana - Portland 96:114, Milwaukee - Cleveland 97:116, Minnesota - Utah 100:97, New Orleans - Golden State 120:128, Philadelphia - Boston 92:102, Phoenix - LA Lakers 130:132, Washington - Detroit 115:111.

Zdroj: ČTK, nba.com