Svět motorů

Opava prodloužila úspěšnou sérii, triumf na Folimance režíroval Šiřina

Ve šlágru 4. kola nejvyšší soutěže basketbalistů dominovala Opava. Slezané uspěli na půdě USK Praha a po vítězství 88:70 přeskočili v neúplné tabulce mistrovský Nymburk. Celek z hlavního města naopak poprvé v sezoně našel přemožitele. Jindřichův Hradec stále čeká na první výhru, neboť doma podlehl Kolínu 82:94.

Jakub Šiřina
zdroj: ČTK autor: Géla František

Opavané rozhodli zápas už v první čtvrtině, kterou vyhráli o dvacet bodů (32:12) a dali v ní šest trojek. Lídr hostujícího týmu Jakub Šiřina předvedl také ve čtvrtém duelu dvacetibodový výkon, i vzhledem k šesti přesným tříbodovým střelám zaznamenal 24 bodů a navíc přidal sedm doskoků a šest asistencí. V domácím týmu si připsal o bod více Quentin Peterson.

"Měli jsme skvělou první čtvrtinu, kde vycházelo snad úplně všechno. Skvělý Jakub Šiřina pak zasadil soupeři ránu trojkou nebo jinými prvky, když se nadechoval k návratu," řekl opavský trenér Petr Czudek.

Zcela opačné pocity měl pochopitelně domácí kouč Chris Chougaz. "My vstoupili do utkání velmi nekoncentrovaně. Jsme sice mladí, ale musíme hrát s maximálním nasazením a úsilím. To se dnes nedělo," konstatoval.

Opava vyhrála i počtvrté, tentokrát v hale USK Praha

Strůjcem kolínského vítězství v Jindřichově Hradci byl Lee Skinner, autor 28 bodů a 16 doskoků. Hosté si vynutili 30 trestných hodů a 26 z nich proměnili proti pouhým sedmi úspěšným šestkám domácích hráčů.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 4. kolo:

USK Praha - Opava 70:88 (12:32, 38:52, 57:74) Nejvíce bodů: Peterson 25, Křivánek 15, Sehnal 7 - Šiřina 24, Gniadek 20, Klečka 14, Bujnoch 13.

Jindřichův Hradec - Kolín 82:95 (27:21, 45:43, 64:72) Nejvíce bodů: Šoula 27, Lawhorn 23, Zuzák 12 - Skinner 28, Pajovič a Šafarčík po 17, Dokoupil a Bakič po 11.