Absa Cape Epic

Svitavy díky silné třetí čtvrtině otočily derby proti Pardubicím, Nymburk si poradil s Děčínem

Čtvrté kolo NBL svedlo dohromady dva týmy z Pardubického kraje. Ve východočeském derby nakonec po obratu slavily Svitavy, které přetlačily tým Pardubic 66:64 zejména díky povedené třetí části hry, kterou Tuři ovládli 26:14. Svitavy si tak po třech porážkách připsaly první výhru v sezoně. V repríze finále Nymburk opět zdolal Děčín, tentokrát bez větších problémů 99:64.

Východočeské derby začali lépe hosté. Pardubičtí si vypracovali drobný náskok už v první čtvrtině, který ještě do poločasu navýšili na 29:24. Svěřencům trenéra Bartoška se dařilo uhlídat zejména nebezpečného Kerra, ale plán z první půle se začal bortit na začátku třetí čtvrtiny.

Svitavy po pauze přidaly, začaly využívat osobnosti Kerra, který v tísni shazoval přihrávky na volné spoluhráče, a rázem se duel začal otáčet. Úvod druhého poločasu tak domácí Tuři ovládli 26:14 a obrat v utkání si v závěrečné části pohlídali.

Mocný finiš Pardubic přišel pozdě, i když v posledních desítkách sekund chyběl hostům jediný koš na srovnání. Svitavy si tak došly pro první letošní vítězství, Pardubice okusily první porážku.

"Celých 40 minut jsme dobře bránili, Pardubice jsme vesměs zastavili," řekl domácí trenér Lubomír Růžička. "První poločas jsme hráli pod obrovskou dekou, protože jsme předchozí tři zápasy prohráli a dneska na nás byl vytvořený obrovský tlak. Do prvních pěti minut druhého poločasu kluci nastoupili s obrovskou energií, dali jsme pár lehkých košů a byli v mírném plusu, což rozhodlo," dodal.

Nymburk vyhrál reprízu finále v Děčíně 99:64

Basketbalisté Nymburka v repríze finále jednoznačně přehráli Děčín

Ve třetím utkání v sezoně poprvé vyhrála Ostrava. S Brnem sice ještě na začátku druhého poločasu prohrávala o 11 bodů, ale pod vedením Strahinji Stojačiče, autora 30 bodů, 8 doskoků a 5 asistencí, výsledek otočili ve výhru 85:80. Brněnský Mladen Primorac se zaskvěl 24 body a 18 doskoky.

Až na čtvrtý pokus se dočkal vítězství nováček soutěže Olomoucko, hosty z Ústí nad Labem porazil 104:83. Hned šest hráčů, po třech na obou stranách, předvedlo dvacetibodové výkony. V domácím dresu si Charles Mitchell připsal double double za 28 bodů a 11 doskoků, Jan Močnik přidal také 28 bodů a Jon-Christopher Fuller měl bilanci 24 bodů a 11 doskoků.