sobota 18. listopadu 2017 Romana

Boston schytal doma historický debakl, Cleveland vede už 2:0

Boston - Nejúspěšnější celek historie NBA prožil černý večer. Basketbalisté Bostonu podlehli doma ve druhém finále Východní konference Clevelandu drtivým rozdílem 86:130 a utrpěli nejtěžší domácí porážku v play-off za 71 let existence klubu. Cavaliers vedli už v poločase o 41 bodů, což je rovněž rekordní zápis do historie play-off. Celtics navíc přišli o zraněného rozehrávače Isaiaha Thomase.

Basketbalisté Bostonu

Boston totiž vstupoval do play-off jako nejvýše nasazený celek Východní konference a v takové pozici ještě žádný tým neprohrál tak vysokým rozdílem. Cavaliers zvítězili podesáté v řadě a 130 body stanovili nové klubové střelecké maximum v play-off.

Celtics ani jednou v utkání nevedli, první část prohráli 18:32. Největší smršť přišla ve druhé čtvrtině, kterou Cavaliers ovládli 40:13. Ve druhé půli se náskok hostů vyšplhal až na padesát bodů, ale po vystřídání opor Clevelandu se domácím povedlo alespoň trochu snížit.

Basketbalisté Clevelandu uštědřili Bostonu historický debakl

Obhájce titulu tradičně vedl LeBron James s 30 body a sedmi asistencemi. James překonal třicetibodovou hranici už poosmé v řadě, což se naposledy povedlo Kareemu Abdulovi-Jabbarovi v roce 1970. Kyrie Irving přidal 23 bodů, Kevin Love se dostal na 21 bodů s 12 doskoky.

Nejlepším střelcem Bostonu byl s 19 body náhradník Jaylen Brown, Avery Bradley přidal 13 a Al Horford 11 bodů. Isaiah Thomas zaznamenal pouze dva body a do druhé půle už nenastoupil kvůli zraněnému boku.