TCL V Repre

Basketbalistky USK jsou nadále stoprocentní, druhý Hradec padl na Slavii

Praha – Další jednoznačné vítězství zaznamenaly ve 12. ligovém kole basketbalistky USK Praha. Před vlastními fanoušky porazily Trutnov 83:35 a dál bez jediného zaváhání vedou tabulku i s menším počtem odehraných zápasů. Překvapení však bylo k vidění na palubovce Slavie, kde domácí hráčky zdolaly Hradec Králové 72:66. Porážku si připsaly i vicemistryně z Nymburku, které podlehly KP Brno.

Anete Šteinbergaová se na výhře favoritek podílela devatenácti a Kia Vaughnová sedmnácti body. Pražanky vyhrály úvodní čtvrtinu 22:5, do kabin šly v poločase s více než třicetibodovým náskokem. Třetí desetiminutovku však následně nečekaně prohrály.

"Z naší strany odfláknutá třetí čtvrtina, ale i tak nám to stačilo na padesátibodový rozdíl. Před euroligovým zápasem (ve středu doma proti Montpellieru, pozn. autora) jsem čekala lepší výkon," uvedla trenérka Natália Hejková.

Slavia překvapila Hradec a poskočila na čtvrté místo

Hostující Sokol nabral rozhodující manko už v úvodní čtvrtině, během níž nastřílel jen sedm bodů. Pak sice královéhradecké hráčky dotahovaly, slávistky si ale vedení pohlídaly. Nic na tom nezměnila ani nejlepší střelkyně zápasu Kristýna Minarovičová, která dala 22 bodů.

Vítěznou sérii Nymburku ukončilo Brno

Nymburské vicemistryně doma podlehly KP Brno 55:62. Celek z moravské metropole dotáhla k cennému vítězství Pecková, střelkyně 19 bodů. Další brněnský tým Handicap prohrál o jedenáct bodů v Ostravě. Dvaceti body zazářila domácí Cantyová. Ani na dvanáctý pokus neuspěly Strakonice, tentokrát je porazily Karlovy Vary 84:44.

Basketbalová liga žen - 12. kolo:

Slavia Praha - Hradec Králové 72:66 (25:7, 42:34, 58:54Nejvíce bodů: Krystal Vaughnová 18, Pudláková 15, Felixová 12, Vondráčková 11 - Minarovičová 22, Kuthanová 10, Hartigová 9, Nymburk - KP Brno 55:62 (19:12, 27:29, 36:44) Nejvíce bodů: Chomenčuková 15, Křížová 11, Udoděnková 10 - Pecková 19, Solopovová 14, Kopecká 8, Ostrava - Handicap Brno 70:59 (17:16, 32:37, 47:49) Nejvíce bodů: Cantyová 20, Vojtíková 19, Buttsová a Scottová po 12 - Vitulová 15, Hausknechtová 11, Adamcová 7, Strakonice - Karlovy Vary 44:84 (7:19, 20:39, 31:72) Nejvíce bodů: Traubová 11, Svobodová a Kohoutová po 7 - Reisingerová 14, Rokošová 12, Kušlitová 11, MK Technic Brno - Slovanka MB 67:75 (17:15, 31:42, 49:64) Nejvíce bodů: Gašicová 14, Havlíková, Murgašová a Krumpholcová po 11, Selucká 10 - Scottová 19, Wilsonová 17, Gallasová 14, Čepelková 10, USK Praha - Trutnov 83:35 (22:5, 47:14, 60:29) Nejvíce bodů: Šteinbergaová 19, Kia Vaughnová 17, Hanušová 12, Vyoralová 10 - Hindráková 10, Boudreauová 8, Boumanová a Kozumplíková po 5.