ČTsport

ČTsport
úterý 20. února 2018 Oldřich

Ginzburg hledá recept, jak překvapit silné Srby

Velikost textu:

Bělehrad - Trenér české basketbalové reprezentace Ronen Ginzburg je blízko svého snu dostat české basketbalisty na olympijské hry. Po postupu ze skupiny do semifinále kvalifikace je český tým dva zápasy od Ria. V příštím utkání však na Čechy čeká silné Srbsko. Nyní tak Ginzburg hledá recept, jak přejít přes domácího favorita.

Ronen Ginzburg
Ronen Ginzburg

"Oni nás určitě překvapovat ničím nepotřebují," řekl s úsměvem Ginzburg po postupu přes Japonsko do semifinále. "My se budeme snažit vymyslet něco taktického, ale budou to jen drobnosti. Rozhodovat bude, kdo se lépe vypořádá s únavou, která je po sezoně patrná na obou týmech, a kdo do toho dá více srdce," dodal.

Právě na Japonsko se vytasil s nečekaným trumfem, když z lavičky vytáhl Lukáše Palyzu a ten 22 body rozhodl o výhře. Tento tah s mezinárodně příliš neostříleným hráčem si dlouho připravoval.

"Už před týdnem mi Neno (trenér Ginzburg) říkal, že bere Lukáše Palyzu právě kvůli zápasu s Japonskem. A včera večer mi říkal, že má ještě pár žolíků připravených na Srbsko. Já věřím jeho pocitu a čuchu na správná rozhodnutí," prohlásil Ginzburgův asistent Lubomír Růžička.

S druhým z asistentů Pavlem Benešem usilovně pracuje na rozboru srbské hry. "Skautovali jsme je už předtím. Věděli jsme, že když budeme chtít postoupit, musíme je porazit. Máme s trenérem nějaký plán. Ale necháme si to pro sebe. Zaměřujeme se na jejich kombinace, které budeme chtít určitým způsobem bránit. Budeme mít ještě dvě videa," řekl Růžička.

Češi jsou outsideři, což sami potvrzují. Aby mohli šestý nejlepší tým světa podle žebříčku FIBA porazit, musí zahrát na hranici svých možností a vyždímat ze sebe poslední zbytky sil. Což však po náročné sezoně nebude snadné.

"Souhlasím, že třeba na Honzovi Veselém, Tomášovi Satoranském nebo Blakeovi Schilbovi je vidět únava z náročné sezony. Ale tihle hráči bojují jako lvi a určitě to předvedou i proti Srbsku. Od zápasu chci jednu věc: abychom na hřišti nechali úplně všechno. Jestli to bude stačit, uvidíme, ale tohle chci. A jsem si jistý, že Jan a Saty to ukážou," uvedl Ginzburg.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.