Basketbalisté Děčína zdolali Prostějov a ujali se vedení v semifinálové sérii 2:1

Děčín - I ve třetím zápase semifinálové série mezi basketbalisty Děčína a Prostějova vyhrál domácí tým. Severočeši zvítězili po dramatické koncovce 72:69 a v sérii hrané na tři vítězství se ujali vedení 2:1. Čtvrtý zápas je na programu v neděli 8. května v Prostějově.

Vicemistrovský Děčín kráčel od počátku za vítězstvím, v úvodu druhého poločasu si vybudoval až desetibodový náskok. Prostějov ale v poslední čtvrtině zabral a vyrovnal na 58:58. Hosté pak šli několikrát i do těsného vedení, poslední minuty ale nezvládli.

Hrdina Prostějova Lukáš Palyza, který s 26 body svůj tým do vyrovnané koncovky dotáhl, neproměnil tříbodový pokus se závěrečnou sirénou. I přesto měl z duelu dobrý pocit. "První poločas jsme zbabrali. V závěru to vypadalo, že na to máme, ale pár špatných momentů rozhodlo," konstatoval nejlepší střelec zápasu.

Semifinále play-off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:

Děčín - Prostějov 72:69 (15:14, 34:28, 51:45) Nejvíce bodů: Vyoral 16, Jelínek 15, Šiška 14, Bažant 9 - Palyza 26, Roseboro 14, Marko a Slezák po 8. Stav série: 2:1