Archiv D: 5x trenér

Basketbalisté Prostějova porazili vedoucí Děčín

Praha - Basketbalisté Prostějova porazili ve šlágru 26. kola NBL Děčín 79:68 a jako třetí tým v sezoně získali skalp ligového lídra. Hanáci uspěli až ve třetím vzájemném zápase v sezoně a odčinili zejména smolnou prosincovou domácí prohru o bod košem v poslední sekundě.

Utkání Prostějov - Děčín
zdroj: ČT4

Od té doby drží Orli neporazitelnost, třetí celek tabulky dnes uspěl v lize podesáté za sebou, Děčínu skončila sedmizápasová vítězná šňůra. Severočeši dosud prohráli jen s Opavou po prodloužení a v prvním kole o bod v Kolíně.

Rozhodující pro vývoj zápasu byla druhá čtvrtina, kterou domácí vyhráli o 20 bodů (25:5). Jedenácti body se v tomto hracím období blýskl nejlepší střelec zápasu Lukáš Palyza. Reprezentační křídelní hráč dal celkem 33 bodů, což bylo víc než tři nejlepší střelci soupeře dohromady.

"Jsme rádi za tu lehkost, kterou jsme v prvním poločase přehrávali Děčín. Samozřejmě se hraje líp, když to padá, a na tom měli velkou zásluhu Lukáš Palyza a Pavel Slezák, kteří si rozdělili těch pět trojek ve druhé čtvrtině, a tím jsme dostali Děčín do kolen," řekl trenér vítězů Zbyněk Choleva.

"Ve druhé čtvrtině nás Prostějov rozebral. Při naší sterilitě v útoku jsme se rozklížili v hlavě a nefungovaly nám ani nohy, ani hlava, ani ruce. V druhém poločase se nám podařilo zvednout i díky náhradníkům, ale nepomohlo nám ani 21 útočných doskoků. Deficit byl příliš velký, takže jsme neměli po tom prvním poločase nárok uspět," konstatoval děčínský kouč Pavel Budínský.

Čtvrtá Opava si snadno poradila s posledním Brnem a výhru 93:68 řídili tři dvacetibodoví střelci Jakub Blažek (23), Martin Gnaidek (23) a Jakub Šiřina (20). Roli favorita potvrdily i páté Pardubice, které už potřetí v sezoně vyzrály na Ústí nad Labem, tentokrát na jeho hřišti v poměru 99:83. Ostrava po předchozích dvou porážkách poprvé v sezoně uspěla proti Svitavám (95:73) a atakuje jejich osmé místo v tabulce.