Prostějovští přestříleli Kolín v prodloužení 109:103

Praha - Basketbalisté Prostějova porazili ve 20. kole NBL Kolín 109:103 po prodloužení a pátým vítězstvím za sebou si upevnili třetí místo v tabulce. Kolín naopak po třech výhrách neuspěl, ačkoliv se v přestřelce celkem šest jeho hráčů zapsalo do statistik dvojciferným bodovým přídělem.

BK Prostějov
zdroj: bkprostejov.cz

Domácí Orli ale měli hned tři dvacetibodové střelce Breta Rosebora (27), autora pěti trojek Pavla Slezáka (26) a Lukáše Palyzu (24). David Šteffel přidal 17 bodů, ale v poslední minutě neproměnil druhý trestný hod, kterým mohl zajistit domácím vítězství už v základní době. V pětiminutovém prodloužení padlo ještě 30 bodů a klíčové byly dvě trojky domácího Romana Marka.

"Chyběl nám Honza Tomanec a Pavel Slezák nastoupil s podvrtnutým kotníkem, že to jen zkusí. Nakonec se dostal do takového rauše, že vydržel téměř celé utkání. Kolín hrál velmi dobře, hlavně v druhé půli, naštěstí pro nás nedali poslední střelu a v prodloužení úřadoval Roman Marko. Dnes jsme hlavně v obraně byli horší než obvykle," konstatoval domácí trenér Zbyněk Choleva. "Byl to pěkný zápas pro diváky plný úspěšných trojek, protiútoků a smečí, zajímavý a napínavý až do konce," řekl kolínský Predrag Benáček.

Prodloužení zvládla také pátá Opava, která pro změnu v utkání chudém na body zvítězila na palubovce souseda v tabulce USK Praha 68:61. Porážku favorizovaných Slezanů odvrátil vyrovnávací trojkou na 53:53 Viktor Cvek 21 sekund před koncem. V nastavení se Cvek dalšími pěti body vyšvihl na nejlepšího střelce zápasu, celkem jich dal 16. Opava hrála prodloužení potřetí v sezoně a potřetí vyhrála.

Ostravský Petr Bohačík se 36 body do koše Jindřichova Hradce postaral o nový rekord sezony. Navíc také doskočil 15 míčů a Nová huť vyhrála duel týmů ze spodní části tabulky 82:79.

V dalším takovém utkání Svitavy zdolaly poslední Brno 81:69 a ukončily sérii čtyř porážek. Domácí Kenneth Barker nastřílel 30 bodů, k tomu přidal 12 doskoků. Double double si navíc připsali také jeho spoluhráči Jan Špaček za 19 bodů a 12 doskočených míčů i Nicchaeus Doaks (16 a 11).