MČR Prostějov

Opava potřetí v sezoně doma padla, nestačila na Prostějov

Opava – Basketbalisté Opavy podlehli rozjetému Prostějovu 74:82. Moravané mají po osmnácti kolech na kontě už dvanáct výher z posledních třinácti zápasů. Opava na domácí palubovce po Děčínu a Nymburku nestačila na třetí celek NBL. Prostějov si upevnil před dosavadním sousedem v tabulce třetí místo. I druhá repríza souboje o bronz z minulé sezony skončila
úspěchem Hanáků, v listopadu zvítězili doma 78:69.

Přestřelku Opavy s Prostějovem dobře charakterizovaly poslední sekundy prvního poločasu, David Šteffel po přihrávce od Romana Marka smečí poslal hosty do vedení. Hned po rozehrání však Jakub Šiřina vrátil Opavanům náskok střelou, která opustila jeho ruku těsně před přestávkovým klaksonem.

Domácí vyhráli první půli 49:47, jenže po přestávce je začala trápit nízká úspěšnost střelby, Prostějovští si vypracovali několikabodový náskok, který udrželi až do konce.

Orli vyhráli i přesto, že už v prvním poločase přišli kvůli zranění o opory Pavla Slezáka a Jana Tomance. "Nám paradoxně ublížila ta zranění soupeře. Asi jsme si v tu chvíli mysleli, že se to vyhraje samo. Soupeř hrál chytřejší basket," řekl opavský trenér Petr Czudek. "V prvním poločase jsme dostali skoro padesát bodů... Taky jsme je dali, ale obrana nebyla dobrá. Pak rozhodlo pár dobrých obranných zákroků a celkem slušný útok," uvedl prostějovský kouč Zbyněk Choleva po čtvrtém vítězství svého týmu v řadě.

Opava klesla na páté místo za Pardubice, které podle očekávání zvítězily na palubovce posledního Brna 94:76. Vedení v tabulce si upevnil Děčín po jednoznačném domácím vítězství 92:56 nad Ostravou. Překvapením kola byla vysoká porážka USK Praha na hřišti předposledního Jindřichova Hradce (65:87).