Ostrava - Jihlava

Nymburk opět padl ve VTB lize, tentokrát nestačil na Saratov

Saratov (Rusko) - Třetí porážku v řadě za sebou si ve VTB připsali basketbalisté Nymburku, kteří prohráli v Saratově 84:92. Na palubovkách soupeřů se českému mistrovi v poslední době nedaří, vedle předchozích nezdarů ve Volgogradu a v Moskvě s CSKA neuspěl v tomto týdnu ani v Evropském poháru FIBA v Aarhusu.

V Saratově odehrál Nymburk zápas jako na houpačce. První čtvrtinu svěřenci Ronena Ginzburga prohráli o sedm bodů, ale v poločase měli takový náskok sami. Třetí hrací období ale vyznělo znovu lépe pro domácí Avtodor, který pak v poslední části odskočil až na dvanáctibodový rozdíl, a na obrat už se hosté nezmohli.

Měli přitom ve svém středu nejlepšího střelce zápasu, Chasson Randle dal 28 bodů. Soupeř měl výraznou převahu na doskoku (48:35).