Dohráno MOL Cup

Prostějovští basketbalisté se naladili na vítěznou vlnu

Praha - Basketbalisté Prostějova po nevydařeném vstupu do ligy podruhé vyhráli. Nad Jindřichovým Hradcem vedli po třech čtvrtinách už o více než třicet bodů, nakonec zvítězili 84:68. Nejlepším střelcem zápasu byl s 27 body Lukáš Palyza.

"Nám se dneska hrálo dobře, dávali jsme střely z dálky, chodili jsme hodně rychle dopředu. Tak bychom to chtěli hrát pořád. Mrzí mě, že po té euforii, kdy jsme dali spoustu trojek, jsme v závěru zapomněli hrát," řekl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Jeho jindřichohradecký protějšek Karel Forejt hru svých svěřenců zkritizoval. "Nevím, co si mám o našem výkonu myslet. Propadali jsme v základních činnostech, nechávali jsme se přehrát jeden na jednoho, když už Prostějov neproměnil volnou střelu, tak si ji doskočil. Jediné pozitivum vidím v poslední čtvrtině," prohlásil Forejt.

Zápas o druhé místo vyhrály Svitavy, které díky zlepšení po změně stran zvítězily 84:75 nad Pardubicemi. Hosté si sice připsali 20 útočných doskoků, ale s výjimkou autora 24 bodů Dušana Panduly velmi špatně stříleli z pole a netrefovali se ani z trestných hodů.

Poslední Ústí nad Labem podlehlo Kolínu 73:84, hosty táhl autor 29 bodů Bojan Bakič z Černé Hory. Severočeši promarnili dvanáctibodové vedení z úvodu druhé čtvrtiny a prohráli počtvrté za sebou.