Basketbalistky Trutnova vybojovaly bronz až v prodloužení

Nymburk - Basketbalistky Trutnova vybojovaly v české lize po pěti letech bronzové medaile. V rozhodujícím pátém utkání zvítězily v Nymburku 72:67 po prodloužení a sérii vyhrály 3:2. Pro poražený tým znamená čtvrté místo nejlepší umístění v historii.

Sestřih utkání Nymburk - Trutnov

Trutnovu přitom po letních změnách příliš nevyšel vstup do sezony a po základní části byl šestý. Ve čtvrtfinále však vydřel postup přes Valosun Brno. V semifinále sice nestačil na favorizovaný USK Praha, ale v boji o bronz udolal překvapení sezony Nymburk.

Trutnov mohl pátý zápas rozhodnout už v normální hrací době, protože v poslední čtvrtině vedl o 10 bodů, ale domácí zásluhou přesně střílející Mišurové dokázaly srovnat. V prodloužení už Nymburku nepomohla ani snaha veteránek Bortelové s Mišurovou a Trutnov hlavně díky Prokešové dovedl zápas k vítězství.

Kara získala bronz poprvé od sezony 2009/10. Jejím maximem je stříbro z roku 2004.

Nymburk - Trutnov 67:72 po prodl. (17:13, 27:34, 37:47, 58:58)

Nejvíce bodů: Mišurová 25, Rolleová 12, Taylorová 10 - Ovsíková 18, Ostarellová 15, Pazderová 12, Vondráčková 10. Konečný stav série: 2:3.