Paralympijský magazín

Prostějov vyrovnal semifinálovou sérii s Děčínem

Prostějov Basketbalisté Prostějova vyrovnali stav semifinálové série s Děčínem na 1:1. Po porážce na severu Čech doma obhájci stříbra zvítězili suverénně 87:54. Třetí zápas se bude hrát v pondělí v Děčíně.

Utkání Prostějov - Děčín
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Hosté tentokrát udrželi vyrovnanou partii jen v první čtvrtině, kterou vyhráli o dva body. V každém dalším hracím období měli minimálně o deset bodů navrch prostějovští Orli. Měli velkou převahu při doskakování (41:26) a za výhrou je táhl Pavel Slezák, autor 25 bodů a šesti doskoků.

"Nenechali jsme se zmlátit tak jako v Děčíně. Řekl bych, že dnes jsme hráli basket víc než oni. Dařilo se nám z venku, dařilo se nám z pod koše a dobrou obranou jsme je nutili k chybám," pochvaloval si prostějovský trenér Zbyněk Choleva. "Rozhodla druhá čtvrtina, kdy jsme si vytvořili ten náskok a rozehrál se Honza Tomanec," jmenoval kouč druhého nejlepšího střelce zápasu, autora 14 bodů.

Prostějov - Děčín 87:54 (16:18, 38:27, 63:40)

Nejvíce bodů: Slezák 25, Tomanec 14, Marko 13, Švrdlík 11 - J. Houška a Landa po 11, Jelínek 9. Fauly: 20:25. Trestné hody: 19/12 - 17/10. Trojky: 9:6. Doskoky: 41:26. Stav série: 1:1.