Sokolský zpravodaj

Nymburk si připsal další prohru ve VTB lize, tentokráte s Krasnodarem

Krasnodar Basketbalisté Nymburku prohráli ve VTB lize na palubovce třetího týmu tabulky Krasnodaru 95:99. V mezinárodní soutěži to byl sedmý neúspěch českého mistra z posledních osmi zápasů, ruský soupeř naopak prodloužil vítěznou sérii o páté utkání.

Hosté nezačali špatně a v úvodu druhé čtvrtiny vedli o devět bodů 33:24 a ještě v 27. minutě o šest 63:57. Následovala ale desetibodová šňůra domácích, po níž už se Nymburk do vedení nevrátil a vinu na tom měly i tři neproměněné trestné hody v samotném závěru utkání.

Ve dvou případech chybil při šestkách Chester Simmons, který byl jinak s 30 body nejlepším střelcem zápasu. Dvaceti body přispěl Darius Washington. V domácím dresu dal Malcolm Delaney 27 bodů a dalších pět jeho spoluhráčů skórovalo dvouciferně.

V tabulce čtrnáctý Nymburk ještě ve VTB lize sehraje zápasy s aktuálně druhým Chimki Moskva a pátým Nižným Novgorodem, oba doma v hale Královka.