ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Wade nasázel Detroitu 40 bodů, Oklahoma udolala Phoenix

Miami - Dwyane Wade nastřílel 40 bodů, z toho devatenáct v poslední čtvrtině, a vydatně tak pomohl Miami k výhře nad Detroitem 109:102. (VIDEO) Floridský celek zvítězil v NBA v pátém domácím utkání v řadě a upevnil si sedmou pozici ve Východní konferenci.

Dwane Wade a Kentavious Caldwell-Pope
zdroj: ČTK/AP

Wadeův skvělý výkon přišel jen den poté, co mu lékaři vytáhli tekutinu z namoženého kolena. Pro změnu s problémovými kotníky nastoupil Udonis Haslem, který k výhře přispěl 18 body a 13 doskoky. Heat se v první půli zranili Michael Beasley a Luol Deng, a tak dohrávali pouze se sedmi hráči.

"Máme silnou vůli. Už před zápasem nás bylo málo, pak jsme ztratili další dva, ale prostě musíš dělat to, co musíš," řekl po utkání Wade. Pistons nestačilo 32 bodů a 14 doskoků Andreho Drummonda ani 31 bodů Reggieho Jacksona.

V přímém souboji o poslední postupové místo v Západní konferenci Phoenix podlehl Oklahomě 97:109. (VIDEO) Desátí Suns po této porážce ztrácejí na osmé Thunder už čtyři výhry. Přitom si svěřenci Jeffa Hornaceka v nedělním utkání vypracovali dvacetibodový náskok, ale ten se hostům povedlo smazat. Russell Westbrook vedl vítěze s 33 body.

Devátí New Orleans Pelicans porazili Minnesotu 110:88 i díky 28 bodům Anthonyho Davise. (VIDEO)  Los Angeles Clippers přehráli Boston 119:106, na sedmé výhře v řadě se podílel J. J. Redick 27 body. (VIDEO)

Výsledky NBA

Boston - LA Clippers 106:119, Brooklyn - LA Lakers 107:99, Cleveland - Philadelphia 87:86, Indiana - Dallas 104:99, Miami - Detroit 109:102, New Orleans - Minnesota 110:88, Phoenix - Oklahoma City 97:109, San Antonio - Memphis 103:89, Washington - Houston 91:99