Basketbalisté Prostějova i Děčína slaví snadné výhry

Praha Basketbalisté Prostějova v 28. ligovém kole jasně vyhráli 91:65 na hřišti Svitav a pojistili si třetí místo v tabulce. Uspěl i druhý Děčín, který doma snadno přehrál poslední Brno 91:62. Naopak už šestou prohru z posledních sedmi zápasů zaznamenali hráči USK Praha, kteří v Ostravě padli 57:79. Jindřichův Hradec zdolal doma díky velmi dobré třetí čtvrtině Kolín 95:82.

Prostějovský Dylan Talley
zdroj: ČTK autor: Stanislav Kolařík

Svitavští Tuři se pokusili stejně jako nedávno Děčín hlavně ubránit podkošovou sestavu Prostějova a nechat ho střílet z delší vzdálenosti. Tentokrát se to ale tolik nevydařilo, protože Orli trefili jedenáct trojek s téměř padesátiprocentní úspěšností a soupeře doslova rozstříleli. Oba týmy měly ve svém středu třicetibodového střelce, ale hostujícímu Tomancovi se dostalo daleko víc pomoci od spoluhráčů než domácímu sniperovi Abercrombiemu.

Ostravě to v této sezoně proti Pražanům jde a potvrdili to i ve třetím vzájemném utkání. Nová huť smolně ztratila koncovku posledního duelu se Svitavami, ale tentokrát neponechala nic náhodě a na vyrovnanou koncovku ani zdaleka nedošlo. Vysokoškoláci totiž dali za první poločas jen šest košů z pole a zaznamenali pouhých šestnáct bodů oproti domácím čtyřiceti.

Druhý poločas už přinesl ze strany hostů výrazně zlepšenou střelbu, ale Ostrava v poklidu kontrolovala náskok. Nevydařený zápas odehrály tradiční opory USK Feštr s Nikoličem a hosté také trefili pouhé dvě trojky z jedenadvaceti pokusů. Zajímavostí duelu bylo pouhých 13 trestných hodů odstřílených oběma týmy dohromady za celé utkání.

Dohrávku dvaadvacátého kola obstaral souboj druhého Děčína s posledním Brnem a jasný favorit ze severu Čech potvrdil roli a hladce zvítězil. Brňané se drželi v zápase první čtvrtinu, ale pak zlepšili domácí střelbu a začali budovat náskok, který se v druhé půli dostal přes dvacet bodů. Hosté se v zaplněné hale tradičně trápili střelecky, hlavně z dlouhé vzdálenosti, a nedokázali zastavit rychlý protiútok Válečníků.

Sestřih a ohlasy z utkání Svitavy - Prostějov

Výsledky 28. kola ligy basketbalistů

Svitavy - Prostějov 65:91 (9:19, 27:40, 47:69) Nejvíce bodů: Abercrombie 31, Teplý 8, Šotnar 7 - Tomanec 30, Slezák 19, Talley 13. Fauly: 19:21. Trestné hody: 16/14 - 15/12. Trojky: 5:11. Doskoky: 28:34.

Ostrava - USK Praha 79:57 (23:8, 40:16, 53:37) Nejvíce bodů: Zbránek 22, Muirhead 16, Rohde a Beaumont po 12 - Krušič a Křivánek po 14, Nikolič 9. Fauly: 12:17. Trestné hody: 6/5 - 7/5. Trojky: 8:2. Doskoky: 35:26.

Jindřichův Hradec - Kolín 95:82 (23:28, 45:48, 75:62) Nejvíce bodů: Robinson a Autrey po 15, Novák 14, Vošlajer 13, White 12, Zuzák 11 - Bryant 24, Vocetka 17, Field 13, Machač 12. Fauly: 26:25. Trestné hody: 24/19 - 23/16. Trojky: 4:8. Doskoky: 37:26.

Dohrávka 22. kola
Děčín - Brno 91:62 (19:14, 45:28, 66:43)
Nejvíce bodů: Vyoral 18, Tucker 17, Jelínek 14, J. Houška 10 - Šiška 14, Prášil 11, Maric 9. Fauly: 24:25. Trestné hody: 26/20 - 22/13. Trojky: 5:3. Doskoky: 45:34.