Portland se veze na vítězné vlně, porazil tápající Philadelphii

New York - Basketbalisté Portlandu zvítězili v pondělním utkání NBA na hřišti Philadelphie 114:104 a připsali si osmou výhru za sebou. Naopak domácí prohráli i čtrnáctý zápas v sezoně. James Harden 36 body pomohl Houstonu k výhře nad New Yorkem 91:86.

Utkání Philadelphia - Portland
zdroj: AP autor: Matt Slocum

Philadelphia vedla v poločase o dva body, ale Portland ve třetí části nastřílel 39 bodů a vítězství si už pohlídal. LaMarcus Aldridge k němu přispěl 33 body a 11 doskoky. Philadelphii vedl s 24 body Michael Carter-Williams. Sixers prohráli na doskoky 29:52, nedali ani jednu trojku a už jsou jen čtyři prohry od historicky nejhoršího vstupu do sezony, který v roce 2009 předvedli tehdejší New Jersey Nets. (VIDEO)

Portland má na třetím místě Západní konference bilanci 11:3, stejně jako čtvrtý Houston, který udolal New York Knicks. Rockets v poslední čtvrtině prohrávali o šest bodů, ale Harden dal za posledních pět minut 12 ze svých 36 bodů. "Jen jsem chtěl být v útoku agresivní a spoluhráči mě hledali, abych dával koše," řekl Harden po utkání, v němž Houston postrádal Dwighta Howarda. Knicks se v druhé půli museli obejít bez Carmela Anthonyho, který odstoupil kvůli problémům se zády. Přesto byl se 14 body jediným dvouciferným střelcem New Yorku. (VIDEO)

Šňůru čtyř porážek zastavil Cleveland jasnou výhrou nad Orlandem 106:74. LeBron James už v první čtvrtině zavelel 16 body k náporu a nakonec nasbíral 29 bodů a 11 asistencí. (VIDEO)

Nejlepší tým Východní konference Toronto porazilo Phoenix 104:100. Strůjcem dvanáctého vítězství ze 14 utkání byl litevský pivot Jonas Valančiunas, který k 11 doskokům připojil osobní rekord 27 bodů, když proměnil 10 z 11 střel. (VIDEO)

Do sestavy Chicaga se po zranění vrátili Derrick Rose s Pauem Gasolem a Bulls zvítězili v Utahu 97:95. Gasol se na výhře podílel 23 body, jeho spoluhráč Jimmy Butler dal ještě o dva body více. (VIDEO)

Výsledky NBA

Charlotte - LA Clippers 92:113, Cleveland - Orlando 106:74, Dallas - Indiana 100:111, Houston - New York 91:86, Philadelphia - Portland 104:114, Toronto - Phoenix 104:100, Utah - Chicago 95:97.