čtvrtek 23. listopadu 2017 Klement
MS v basketbalu

Bronz slaví basketbalisté Francie, "bramborová medaile" zbyla na Litvu

aktualizováno 13. 9. 2014 21:02

Madrid – "Souboj zklamaných" ovládla Francie, která v duelu o bronz na mistrovství světa v basketbalu porazila Litvu 95:93. Francouzi rozhodli o svém vítězství až v samém závěru utkání a alespoň částečně tak napravili zklamání ze semifinálového vyřazení od Srbska. Přímý přenos finále mezi týmy USA a Srbska sledujte v neděli od 20:55 na ČT sport a našem webu.

Duel poražených semifinalistů byl po celý zápas velmi vyrovnaný a ani jeden tým nevedl o více než osm bodů. Dlouho měli mírně navrch Francouzi, kteří si téměř celý první poločas drželi těsný náskok. Jenže třetí část vyšla Litvě, kterou táhl s 25 body pivot Jonas Valančiunas a zajistil obhájcům bronzu osmibodové vedení.

Hráči Francie však ani ne 20 hodin po heroickém výkonu v závěru utkání se Srbskem ukázali znovu skvělou poslední čtvrtinu, ve které nastříleli 31 bodů. Do vedení je poslal čtyři a půl minuty před koncem Diaw, Litva sice znovu překlopila skóre na svou stranu, ale poslední minuta a půl patřila Francii. Diaw jí opět získal vedení, které z trestných hodů uhájili Heurtel a Batum.

Francie - Litva 95:93 (22:19, 43:42, 64:71)

Nejvíce bodů: Batum 27, Diaw 15, Lauvergne a Heurtel po 13 - Valančiunas 25, Juškevičius 14, Seibutis 13.