Durant překonal Jordanův rekord, Oklahoma ale stejně prohrála

Phoenix - Když Kevin Durant nastřílel Phoenixu 38 bodů, překonal tak rekord Michaela Jordana. Pojednačtyřicáté v řadě totiž překonal pětadvacetibodovou hranici. Přesto Oklahoma City prohrála ve Phoenixu 115:122.

Kevin Durant
zdroj: AP autor: Matt York

Durant překonal o jeden zápas výkon Michaela Jordana ze sezony 1986/87, rekord však drží Wilt Chamberlain, který hranici 25 bodů překonal ve všech 80 zápasech ročníku 1961/62. Jan Veselý pěti body a pěti doskoky neodvrátil prohru Denveru v Houstonu 125:130 po prodloužení.

Ani Durantových 38 bodů a 11 doskoků nepomohlo Oklahomě k výhře ve Phoenixu. Durantův spoluhráč Russell Westbrook přidal 33 bodů, ale domácí měli o jedenáct procent lepší úspěšnost střelby. K důležité výhře přispěl Goran Dragič 26 body. Phoenix se na osmém místě Západní konference odpoutal od devátého Memphisu, který prohrál v San Antoniu 92:112. Grizzlies jsou pozadu o jedno vítězství.

Basketbalisté Denveru prohráli poprvé od prosince 2009 šest venkovních utkání v řadě. V Houstonu se jim povedlo smazat sedmnáctibodový náskok domácích z první půle, po změně stran naopak sami měli k dobru 14 bodů. Nakonec však nedokázali ubránit Jamese Hardena, jenž v poslední čtvrtině a v prodloužení nastřílel patnáct ze svých 32 bodů. Veselý za hosty odehrál 19 minut, během nichž nasbíral pět bodů, pět doskoků, jeden blok a jednu asistenci. Šest dvouciferných střelců Denveru vedl Evan Fournier s 26 body.

Nakročeno k postupu do play-off má Atlanta, která zvítězila v Indianě 107:88. Domácí Pacers potvrdili bídnou formu z posledních týdnů tím, že za první poločas nastříleli jen 23 bodů, což je nový klubový rekord. Ve druhé čtvrtině Hawks vedli už 47:15. Atlantě nahrála i porážka New York Knicks, kteří podlehli Miami 91:102.

Knicks ještě v poločase vedli, ale obhájci titulu vyhráli třetí čtvrtinu 25:14 a už si náskok pohlídali. Nejlepším střelcem Miami byl s 38 body LeBron James. Knicks nepomohlo ani 32 bodů J.R. Smithe, který deseti úspěšnými trojkami stanovil nový klubový rekord. Zpoza trojkového oblouku vystřelil dvaadvacetkrát, což je nový rekord NBA.

Rekordní zápis si připsal i Stephen Curry, jenž 31 body a 16 asistencemi dovedl Golden State k výhře nad Utahem 130:102. Curry se stal prvním hráčem v historii, který překonal hranice 30 bodů a 15 asistencí za méně než 30 minut na hřišti.

Výsledky NBA

Golden State - Utah 130:102, Houston - Denver 130:125 po prodl. (za hosty Veselý 5 bodů, 5 doskoků a 1 asistence), Indiana - Atlanta 88:107, LA Clippers - LA Lakers 120:97, Miami - New York 102:91, Phoenix - Oklahoma City 122:115, Portland - New Orleans 100:94, Sacramento - Dallas 91:93, San Antonio - Memphis 112:92.