Paralympijský magazín

Pardubice zdolaly Opavu, ta je však stále třetí

Praha - Basketbalisté Pardubic zastavili vítězné tažení Opavy a po vyrovnaném průběhu vyhráli šlágr 39. kola NBL 74:70. Slezanům skončila šestizápasová série úspěchů, přesto se udrželi na třetím místě tabulky, Východočeši ale za nimi zaostávají už jen o jednu výhru. Mají navíc lepší bilanci vzájemných zápasů, protože ze čtyř zápasů vyhráli potřetí.

Radost basketbalistů Pardubic
zdroj: ČT4

V dramatickém utkání neodskočil žádný ze soupeřů na víc než šest bodů. Domácí takové vedení v poslední čtvrtině ztratili a minutu před koncem vedli hosté 70:69. Pak už ale bodovali pouze Pardubičtí a ukončili začínající sérii dvou porážek. "Šli jsme do utkání s tím, že tíha zápasu bude na Pardubicích, a bylo to od začátku vidět. Chtěli jsme s nimi vydržet až do koncovky, aby neodskočili na nějaký velký rozdíl a měli jsme šanci až do konce. To se také stalo. Škoda, že se nám v koncovce zranil Jakub Šiřina, možná by to vypadalo jinak," řekl opavský trenér Petr Czudek.

Druhé místo v tabulce si upevnil Prostějov po výhře 96:80 v Ostravě. Orli si s Novou hutí poradili i ve čtvrtém vzájemném utkání v sezoně. Ostravané stále drží sedmé postupové místo do play-off. O dvě výhry méně má osmý Kolín, který prohrál v dohrávce 25. kola doma s Jindřichovým Hradcem 74:81.

Po čtvrté porážce za sebou se ke Středočechům přiblížily Svitavy, které otočily důležitý duel s USK Praha. Pražané zápas ztratili, ačkoliv ještě ve třetí čtvrtině vedli o 15 bodů a do čtvrté vstupovali s dvanáctibodovým náskokem. Domácí ale začali poslední hrací období deseti body v řadě, za čtyři minuty dali čtyři trojky, z toho tři za sebou trefil Teplý. Těsně před koncem Feštr ještě trojkou snížil na jediný bod, ale Votroubkův pokus o vítězný koš v síťce neskončil. Domácí Tuři ukončili sérii pěti porážek. Naposledy vyhráli právě nad USK v Praze.

Výsledky 25. kola NBL

Svitavy - USK Praha 70:69 (16:21, 32:36, 42:55) Nejvíce bodů: Kornowski 20, Macela a Teplý po 17 - Votroubek 19, Feštr a Chán po 14. Rozhodčí: Paulík, Znamínko, Heinrich. Fauly: 20:18. Trestné hody: 20/15 - 14/7. Trojky: 7:8.

Ostrava - Prostějov 80:96 (22:22, 46:49, 66:71) Nejvíce bodů: Zbránek 26, Alič 16, Jurečka 11 - Švrdlík 18, J. Bohačík a Slezák po 17, Bratčenkov 14, Pandula 10. Rozhodčí: Vondráček, Matějek, Kapaňa. Fauly: 24:22. Trestné hody: 22/21 - 31/22. Trojky: 11:10.

Pardubice - Opava 74:70 (21:19, 40:39, 56:55) Nejvíce bodů: Muirhead 15, Peterka, Čarnecký a Pospíšil po 10 - Blažek 15, Sokolovský 14, Gniadek 11. Rozhodčí: Kučera, Kurz, Nejezchleb. Fauly: 20:25. Trestné hody: 25/16 - 16/13. Trojky: 8:11.