Washington prohrál s Bostonem po prodloužení, Veselý nehrál

Washington – Basketbalisté Washingtonu podlehli ve středečním utkání NBA Bostonu 111:113 po prodloužení. Jan Veselý po vydařeném výkonu v minulém zápase tentokrát zůstal jen na lavičce poraženého týmu. Wizards popáté v sezoně nevyužili možnost dostat se přes padesátiprocentní bilanci, na což čekají už od roku 2009.

Zklamaný John Wall
zdroj: AP autor: Alex Brandon

Boston vedl v poločase o 18 bodů, soupeři se podařilo ztrátu smazat, ale o výhře hostů rozhodl Gerald Wallace košem necelé tři vteřiny před koncem prodloužení. Celtics k vítězství dovedl Jeff Green s 39 body. Washingtonu nestačil ani druhý triple double v kariéře Johna Walla, jenž nasbíral 28 bodů, 11 doskoků a deset asistencí, ale trefil jen devět z 29 střel z pole. Po zranění se na hřiště vrátil Trevor Booker, a tak se v sestavě nedostalo na Veselého. (VIDEO)

Hráči Oklahomy zvítězili v San Antoniu 111:105 a dostali se do čela Západní konference. Kevin Durant se na výhře podílel 36 body, ale připsal si i 11 ztrát. Spurs na druhé straně nepomohlo 37 bodů Tonyho Parkera a navíc v průběhu zápasu přišli o Kawhiho Leonarda, který odstoupil kvůli zlomenému prstu. (VIDEO) Se zraněními se potýkalo také Sacramento, které v utkání s Houstonem přišlo o Rudyho Gaye (achilovka) a DeMarcuse Cousinse (kotník). Rockets tak měli usnadněnou cestu k výhře 119:98. (VIDEO)

Nevyzpytatelný Phoenix si vyšlápl na nejlepší tým soutěže. Suns porazili Indianu 124:100 a střelecky zazářilo především domácí trio Gerald Green (23 bodů), Goran Dragič (21) a Markieff Morris (20). (VIDEO) Toronto přehrálo Dallas 93:85, přestože hosté v utkání vedli až o 21 bodů. Raptors k výhře dovedl autor 40 bodů DeMar DeRozan, Mavericks podruhé v sezoně nastoupili bez Dirka Nowitzkého. (VIDEO)

Výsledky středečních zápasů NBA:

Charlotte - LA Clippers 95:91, Cleveland - Chicago 87:98, Houston - Sacramento 119:98, Milwaukee - Detroit 104:101, New York - Philadelphia 106:110, Orlando - Atlanta 109:112, Phoenix - Indiana 124:100, San Antonio - Oklahoma City 105:111, Toronto - Dallas 93:85, Washington - Boston 111:113 po prodloužení.