Opava znovu porazila Děčín a je místo něj třetí

Opava - Basketbalisté Opavy i potřetí v sezoně porazili Děčín a vystřídali ho na třetím místě ligové tabulky. Po předchozích výhrách o čtyři a dva body tentokrát svěřenci Petra Czudka zvítězili výraznějším rozdílem 73:54.

Basketbalisté Opavy
zdroj: ČT sport

Slezané zvládli zápas i bez zraněných Tótha a Klečky, Děčínu chyběl kvůli poranění oka Soukup. Už ve druhé čtvrtině si Opava vytvořila až sedmnáctibodový náskok, který se hostům povedlo do pauzy snížit. Úvod třetí čtvrtiny však Děčínu nevyšel, během čtyř minut neskóroval a Opava získala vedení 51:32.

Domácím se ještě zranil Gniadek a vyfauloval Dukanovič, přesto vítězství v pohodě uhájili. "Opava byla lepší. Nefungovala nám obrana a ztratili jsme hodně míčů," řekl děčínský kouč Pavel Budínský.

Sestřih basketbalu Opava - Děčín

Basketbalová Mattoni liga mužů - 27. kolo:

Opava - Děčín 73:54 (23:16, 43:32, 58:43) Nejvíce bodů: Blažek 21, Dukanovič 12, Sokolovský 10 - Stria 15, Venta 9. Rozhodčí: Dolinek, Matějek, Kurz. Fauly: 19:24. Trestné hody: 17/12 - 16/8. Trojky: 7:6.