Sportovní zprávy

Černý den pro domácí favority: prohrály Miami, San Antonio i Oklahoma

New York - Trojice favorizovaných týmů nedokázala ve čtvrtečním programu NBA uspět v domácím prostředí. Oklahoma podlehla Brooklynu 93:95, San Antonio prohrálo s New Yorkem 101:105 a basketbalisté Golden State zvítězili v Miami nad obhájci titulu 123:114.

Oklahoma - Brooklyn
zdroj: ČTK/AP

Brooklynští Nets poprvé v sezoně dokázali zvítězit v případě, kdy po třech čtvrtinách prohrávali, což se jim předtím devatenáctkrát nepovedlo. V Oklahomě ztráceli až 16 bodů, ale v druhé půli dokázali protivníka udržet na sezonním minimu 34 bodech. Tečku za utkáním udělal Joe Johnson vítěznou střelou zároveň se závěrečným klaksonem. "Ztížili jsme to Kevinu Durantovi. Závěrečnou akci nakreslil trenér při oddechovém času a zbytek už je historie," řekl po utkání Johnson, jemuž se přitom moc nedařilo: nastřílel jen devět bodů. Naopak povedený zápas odehrál jeho spoluhráč Deron Williams s 29 body. VIDEO

Do sestavy newyorských Knicks se po problémech s kotníkem vrátil Carmelo Anthony a hned 27 body a 12 doskoky pomohl zaskočit San Antonio. Dalším strůjcem překvapivého výsledku byl Iman Shumpert, který si 27 body vylepšil osobní rekord a 23 vteřin před koncem po doskoku vsítil rozhodující koš na 103:101. VIDEO

Zaváhání Spurs i Thunder využil Portland, který se po vítězství 134:104 nad Charlotte vrátil na první místo Západní konference s bilancí 26 výher a sedmi porážek. Blazers si k jasné výhře pomohli skvělou střelbou z dálky, proměnili 21 z 33 trojkových pokusů. Stali se prvním týmem v historii, kterému se v jedné sezoně povedlo trefit přes dvacet trojek více než jednou. VIDEO

Golden State je teprve třetím celkem, který v tomto ročníku dokázal zvítězit v Miami. Warriors k výhře dovedl Stephen Curry, jenž si osmi trojkami pomohl k 36 bodům, vydatně mu pomohl i David Lee s 32 body a 14 doskoky. VIDEO

Skvělý obrat završený výhrou v prodloužení 89:83 se povedl Clevelandu. Hostující Orlando přitom ještě 81 vteřin před koncem normální hrací doby vedlo o deset bodů. Remízový stav zajistil domácím v poslední vteřině Dion Waiters, jeho spoluhráč Anders Varejao v utkání nasbíral 25 doskoků. VIDEO

Výsledky NBA:

Chicago - Boston 94:82, Cleveland - Orlando 87:81 po prodl., Miami - Golden State 114:123, Oklahoma City - Brooklyn 93:95, Phoenix - Memphis 91:99, Portland - Charlotte 134:104, Sacramento - Philadelphia 104:113, San Antonio - New York 101:105, Utah - Milwaukee 96:87.