Nordic Walking Tour Praha

Miami udolalo Portland, Jamese zastoupil Bosh

New York - Basketbalisté Portlandu prohráli v NBA o jediný bod s obhájci titulu z Miami a opustili první pozici v Západní konferenci. Hosté přitom došli k vítězství 108:107 bez své tradiční opory LeBrona Jamese, který si v předchozím utkání proti Sacramentu poranil tříslo a kotník.

Utkání Portland - Miami
zdroj: ČTK/AP

Čtyřnásobný nejlepší hráč ligy James se sice před zápasem v Portlandu rozcvičoval, ale nakonec do utkání nezasáhl. Jeho vůdčí úlohu převzal Chris Bosh, který si vylepšil střelecké maximum v sezoně na 37 bodů a trojkou půl sekundy před koncem zápas rozhodl.

Washington zvítězil nad Detroitem 106:82, Jan Veselý k tomu přispěl čtyřmi body a dvěma doskoky. Český reprezentant odehrál osm minut, po šestém faulu musel v závěrečné čtvrtině střídat.

Čtyřiceti body se blýskl Blake Griffin z Los Angeles Clippers při vítězství 98:90 nad Utahem. Jeho spoluhráči Chrisi Paulovi těsně unikl triple-double, k 21 bodům přidal deset doskoků a devět asistencí.

O pozici nejlepšího týmu ligy se nyní s Oklahomou City dělí Indiana, která si 24. vítězství v sezoně připsala v domácím utkání proti Brooklynu (105:91). Dallas vyhrál v Chicagu vysoko 105:83, naopak zápas Atlanty s Charlotte rozhodlo až prodloužení (118:116).

Výsledky NBA:

Washington - Detroit 106:82 (za domácí Veselý 4 body, 2 doskoky), Atlanta - Charlotte 118:116 po prodl., Boston - Cleveland 103:100, Chicago - Dallas 83:105, Houston - New Orleans 107:98, Indiana - Brooklyn 105:91, LA Clippers - Utah 98:90, Memphis - Denver 120:99, Milwaukee - Minnesota 95:117, Phoenix - Philadelphia 115:101, Portland - Miami 107:108, Toronto - New York 115:100.