Indiana porazila i obhájce titulu z Miami

New York - Basketbalisté Indiany si upevnili vedení v tabulce Východní konference NBA vítězstvím 90:84 nad obhájcem titulu Miami. Heat v úterý prohráli třetí z posledních pěti duelů.

Miami na hřišti Pacers ještě ve druhé čtvrtině vedlo o 11 bodů, ale po změně stran se začalo více dařit domácím. Nejlepším střelcem zápasu byl pivot Indiany Roy Hibbert s 24 body, jeho spoluhráči Paul George a David West přidali po 17 bodech. Na stejném počtu bodů se zastavili hostující hvězdy Dwyane Wade a LeBron James.

Indiana poprvé v klubové historii odstartovala sezonu na domácí palubovce desetizápasovou šňůrou bez porážky a s bilancí 19:3 jasně vévodí Východní konferenci. Miami je s 16 výhrami a 6 prohrami druhé. Nadvládu těchto týmů dokumentuje fakt, že Atlantě k třetímu místu stačí bilance 11:11.

Dařilo se favoritům z čela Západní konference. Druhé San Antonio zvítězilo díky týmovému výkonu v Torontu 116:103. Třetí Oklahoma dobyla hřiště Atlanty výhrou 101:92, na níž se Kevin Durant podílel 30 body a 10 doskoky.

Kobe Bryant se ani ve svém druhém utkání po návratu na palubovky po zranění nedočkal vítězství. Los Angeles Lakers podlehli Phoenixu 108:114. Bryant za 29 minut na hřišti nastřílel 20 bodů, nasbíral tři asistence, dva doskoky a třikrát ztratil míč. Hvězdou utkání byl rozehrávač Phoenixu Goran Dragič, jenž v poslední části nastřílel patnáct ze svých 31 bodů.

O nejvyšší vítězství dne se postarala Minnesota, která zvítězila v Detroitu 121:94. Timberwolves porazili Pistons posedmé v řadě. Skvělý výkon podal ve vítězném týmu Kevin Love s 26 body, 16 doskoky a sedmi asistencemi. Do sestavy Brooklynu se vrátil po zranění kotníku rozehrávač Deron Williams, jenž hned 25 body pomohl svému týmu k výhře 104:96 nad Bostonem.

Výsledky NBA:

Atlanta - Oklahoma City 92:101, Brooklyn - Boston 104:96, Chicago - Milwaukee 74:78, Cleveland - New York 109:94, Detroit - Minnesota 94:121, Indiana - Miami 90:84, LA Lakers - Phoenix 108:114, Toronto - San Antonio 103:116.