Touchdown

Portland zdolal oslabený Brooklyn a vyhrál posedmé za sebou

New York - Basketbalisté Portlandu zvítězili na hřišti oslabeného Brooklynu 108:98 a připsali si sedmou výhru za sebou. Naopak Nets se nedaří a prohráli posedmé z deseti utkání i přesto, že v první čtvrtině nastříleli 40 bodů, v celém zápase minuli jen dva trestné hody z 35 a měli pouze sedm ztrát. Trail Blazers k výhře pomohl 27 body LaMarcus Aldridge, 24 bodů přidal Wesley Matthews.

Brandon Roy
zdroj: AP autor: Rick Bowmer

"Prostě špatný koučink. Beru to na sebe. Hráči dřeli, ale ve třetí části přišel výpadek, který padá hlavně na mě," sypal si popel na hlavu trenér Brooklynu Jason Kidd. Jeho tým trápí zranění, kvůli nimž nenastoupili Deron Williams, Brooke Lopez ani Andrej Kirilenko.

Los Angeles Clippers podlehli doma 102:106 Memphisu, který se musel vypořádat s vyloučením Tonyho Allena, jenž v první čtvrtině ve výskoku kopl Chrise Paula do hlavy, když se mu snažil zabránit v nájezdu. Grizzlies se však mohli opřít o své podkošové duo. Zach Randolph nasbíral 26 bodů a 15 doskoků, Marc Gasol zaznamenal 23 bodů, devět doskoků a osm asistencí. Clippers nepomohlo ani 23 bodů a 11 doskoků Blakea Griffina. Chrisu Paulovi chyběl jediný doskok k triple-double (18 bodů, 11 asistencí).

Denver nastřílel v první čtvrtině utkání s Oklahomou 39 bodů, ještě v poslední části měl dvouciferný náskok, ale z vítězství 115:113 se radovali nakonec domácí. Thunder k výhře dovedl 38 body Kevin Durant, 30 bodů a 12 doskoků si připsal Russell Westbrook. V dresu Denveru nastřílel Ty Lawson 29 bodů, J.J. Hickson přidal 18 bodů a 19 doskoků.

Dallas na své palubovce porazil Philadelphii 97:94. Na vítězství se 24 body a 10 asistencemi podílel Monta Ellis, 20 bodů nastříleli Dirk Nowitzki a Shawn Marion. Hostům nestačilo 26 bodů Evana Turnera.

Výsledky NBA

Brooklyn - Portland 98:108, Chicago - Charlotte 86:81, Dallas - Philadelphia 97:94, LA Clippers - Memphis 102:106, Oklahoma City - Denver 115:113, Utah - Golden State 87:98.